Trwa ładowanie...
d40sub7
stopy

Fed zdecydował o pozostawieniu głównej stopy procentowej bez zmian (powt.)

23.9.Nowy Jork (PAP/Bloomberg) - Amerykańska Rezerwa Federalna podjęła w środę decyzję o pozostawieniu bez zmian głównej stopy procentowej - poinformował Fed w środę po zakończeniu...

Share
d40sub7

23.9.Nowy Jork (PAP/Bloomberg) - Amerykańska Rezerwa Federalna podjęła w środę decyzję o pozostawieniu bez zmian głównej stopy procentowej - poinformował Fed w środę po zakończeniu posiedzenia.

Główna stopa procentowa funduszy federalnych nadal wynosi więc 0 do 0,25 proc.

Ankietowani przez agencję Bloomberg ekonomiści spodziewali się właśnie pozostawienia stopy procentowej na niezmienionym poziomie.

d40sub7

Bez zmian pozostała również stopa dyskontowa, stosowana w przypadku bezpośrednich kredytów bankom komercyjnym, na poziomie 0,50 proc.

Fed poinformował o zakończeniu programu zakupu papierów wartościowych opartych o rynek nieruchomości oraz obligacji trzy miesiące przez wcześniejszym planowanym terminem. Wartość programu wyniosła 1,45 bln dolarów.

Stopa procentowa pozostanie na tak niskim poziomie jeszcze przez "dość znaczny" okres - informuje Fed.

Fed poinformował też, iż sytuacja na rynkach finansowych poprawia się w dalszym ciągu, a aktywność na rynku nieruchomości również ciągle się zwiększa.

"Wydatki gospodarstw domowych stabilizują się, ale są wciąż ograniczane przez rosnące bezrobocie, brak wzrostu wynagrodzeń czy zacieśnione wymagania kredytowe" - napisano w komunikacie Fed.

Decyzja o pozostawieniu stóp na niezmienionym poziomie została podjęta jednogłośnie przez wszystkich członków Rady Rezerw Federalnych. (PAP)

mjn/ jtt/

d40sub7

Podziel się opinią

Share
d40sub7
d40sub7