Trwa ładowanie...
d1oqp8v
d1oqp8v

Ferrum liczy na zwiększenie zamówień od Gaz-Systemu do ok.60-70 tys. ton w 2016

Warszawa, 24.12.2015 (ISBnews) - Ferrum spodziewa się, że w 2016 roku może zrealizować zamówienia dla Gaz-Systemu na ok. 60-70 tys. ton, co stanowi znaczne zwiększenie w stosunku do ostatnich dwóch lat, poinformował ISBnews prezes Konrad Miterski. Spółka jest już w procesie, który może zakończyć się podpisaniem kontraktu.
Share
d1oqp8v

"Spodziewamy się w [2016 r.] ze strony Gaz-Systemu wolumenów na poziomie oscylującym wokół 60-70 tys. ton" - powiedział Miterski w rozmowie z ISBnews.

Dodał, że taki poziom zamówień będzie istotnie większy niż zamówienia zrealizowane w roku 2014 lub 2015. Pod tym kątem Ferrum planuje zwiększenie zdolności produkcyjnych w zakresie rur spiralnie spawanych.
"Gaz-System w przyszłym roku będzie w przychodach spółki odgrywał istotną rolę" - powiedział Miterski.

Gaz-System już rozpisał cztery przetargi, które będą realizowane w przyszłym roku. Mogą one zaowocować zleceniami dla Ferrum.

d1oqp8v

"Jesteśmy w procesie, który może zaowocować zleceniem" - wskazał także prezes.

Grupa kapitałowa Ferrum realizuje działalność w trzech podstawowych segmentach: produkcji rur, konstrukcji spawanych oraz działalności marketingowej i promocyjnej grupa składa się z jednostki dominującej oraz dwóch jednostek zależnych, tj. Zakładu Konstrukcji Spawanych Ferrum S.A. oraz Ferrum Marketing Sp. z o.o. Ferrum S.A. (do 2005 r. Huta Ferrum) jest notowane na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

Kamila Wajszczuk

(ISBnews)

d1oqp8v

Podziel się opinią

Share
d1oqp8v
d1oqp8v