Trwa ładowanie...

Firma chce zwrot podatku? Będzie kontrola znienacka

W przypadku wystąpienia o zwrot podatku możliwa będzie niezapowiedziana kontrola skarbówki. Fiskus uzyska takie prawo jeżeli zaczną obowiązywać zmiany zaproponowane przez Ministerstwo Finansów. Założenia do projektu są w trakcie uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych. O sprawie pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Firma chce zwrot podatku? Będzie kontrola znienackaŹródło: Jupiterimages
d20bhu0
d20bhu0

W przypadku wystąpienia o zwrot podatku możliwa będzie niezapowiedziana kontrola skarbówki. Fiskus uzyska takie prawo, jeżeli zaczną obowiązywać zmiany zaproponowane przez Ministerstwo Finansów. Założenia do projektu są w trakcie uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych. O sprawie pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Resort chce, by organy podatkowe mogły nie zapowiadać swojej wizyty u przedsiębiorcy, jeżeli będą chciały sprawdzić, czy jako zarejestrowany podatnik VAT faktycznie prowadzi działalność gospodarczą i dokonuje transakcji krajowych i międzynarodowych - czytamy w gazecie.

Bez zawiadomienia o zamiarze wszczęcia kontroli urzędnicy będą mogli pojawić się w przedsiębiorstwie także po to, by sprawdzić czy podatnik, który zawiesił prowadzenie działalności gospodarczej, faktycznie tej działalności nie prowadzi.

Ministerstwo Finansów chce też - pisze "Dziennik Gazeta Prawna" - by przedsiębiorcy musieli przyjąć urzędników bez zapowiedzi, jeżeli celem kontroli ma być sprawdzenie zasadności dokonania zwrotu nadpłaconego przez przedsiębiorcę podatku, o który wystąpił do fiskusa.

Przedstawiciele urzędu skarbowego będą mogli pojawiać się w firmach bez uprzedzenia, by badając stan zatrudnienia, skontrolować, jak wywiązuje się ona ze swoich obowiązków płatnika.

Autorzy propozycji zmian proponują także rozszerzenie zakresu kontroli, jaka będzie mogła być prowadzona.

d20bhu0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20bhu0