Trwa ładowanie...
d4evj1l

Firma Stopklatka planuje debiut na NewConnect na początku III kw. 2010 r.

22.06. Warszawa (PAP) - Stopklatka, spółka tworząca internetowy serwis filmowy, planuje debiut na NewConnect na początek trzeciego kwartału 2010 roku - poinformowała spółka w...
Share
d4evj1l

22.06. Warszawa (PAP) - Stopklatka, spółka tworząca internetowy serwis filmowy, planuje debiut na NewConnect na początek trzeciego kwartału 2010 roku - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Stopklatka zakończyła ofertę prywatną akcji, z której pozyskała blisko 800 tys. zł.

"Zainteresowanie inwestorów przerosło nasze oczekiwania. Już na etapie składania deklaracji nabycia akcji, dokonaliśmy redukcji o 37 proc." - powiedział cytowany w komunikacie Adam Bortnik, prezes Stopklatka.

d4evj1l

"Obecnie spółka nie ma dużych potrzeb kapitałowych. Chcieliśmy natomiast uwiarygodnić Stopklatkę wobec naszych klientów i kontrahentów, korzystając ze statusu spółki publicznej. Techniczne wejście na NewConnect, bez oferty, nie zapewniłoby nam jednak płynności. Dlatego zdecydowaliśmy się na sprzedaż jedynie niespełna 10 proc. akcji" - dodał.

"Z pewnością na wzrost zainteresowania akcjami Stopklatka SA wpłynęło pozyskanie przez spółkę inwestora strategicznego, jakim jest Kino Polska TV. Efekty synergii, jakie przyniosła ta transakcja, będą widoczne już niedługo także dla inwestorów indywidualnych" - powiedział cytowany w komunikacie Marcin Duszyński, prezes Capital One Advisers, Autoryzowanego Doradcy Stopklatka SA.

Łącznie spółka pozyskała w ofercie blisko 800 tys. zł, a środki te zostaną przeznaczone na rozbudowę funkcjonalności społecznościowych i rekomendacyjnych portalu Stopklatka.pl, co ma się przyczynić do dynamicznego wzrostu przychodów z reklamy.

Ponadto spółka chce wprowadzić nową usługę VoD (Video on Demand).

d4evj1l

Stopklatka SA, tworzy najstarszy i jeden z najpopularniejszych w Polsce serwis internetowy o tematyce filmowej - Stopklatka.pl.

W ramach przyjętej strategii serwis został poszerzony o nowe funkcje społecznościowe, a w przyszłości zostanie w nim wprowadzony również system sprzedaży biletów kinowych przez internet.

Głównym akcjonariuszem Stopklatki jest Kino Polska TV Sp. z o.o., która po sfinalizowaniu transakcji zakupu akcji spółki, będzie miała łącznie 72 proc. kapitału Stopklatki.

Kino Polska TV jest właścicielem kanału telewizyjnego Kino Polska i od marca 2007 roku jest częścią Grupy Mediowej SPI International Polska, która posiada 99,95 proc. udziałów w spółce.(PAP)

bas/ jtt/

d4evj1l

Podziel się opinią

Share
d4evj1l
d4evj1l