Trwa ładowanie...
d13nqal

Fitch obniżył rating IDR mBanku Hipotecznego do BBB-, perspektywa pozytywna

Warszawa, 20.05.2015 (ISBnews) - Agencja Fitch Ratings obniżyła długoterminowy rating międzynarodowy IDR mBanku Hipotecznego do poziomu BBB- (perspektywa pozytywna) z poziomu A (perspektywa negatywna) w następstwie obniżki ratingu IDR Commerzbanku AGdo BBB  z A+ oraz mBanku do BBB- z A, podał bank.

Share
d13nqal

"W konsekwencji powyższej akcji ratingowej obniżony został również krótkoterminowy rating międzynarodowy IDR Banku z 'F1' do 'F3' oraz rating wsparcia z '1' do '2'" - czytamy w komunikacie.

Zmiana ratingów mBanku Hipotecznego nastąpiła w efekcie rozpoczętego przez agencję w marcu tego roku przeglądu wsparcia systemowego dla banków europejskich, podano w materiale.

"Przedmiotem przeglądu była ocena skutków implementacji Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji banków (BRRD), która zdaniem Fitch istotnie ograniczyła możliwości wsparcia banków przez instytucje państwowe" - czytamy dalej.

Rating długoterminowy mBanku Hipotecznego po obniżce znajduje się w skali inwestycyjnej w kategorii BBB oznaczającej dobrą wiarygodność kredytową, podał także Fitch.

(ISBnews)

d13nqal

Podziel się opinią

Share
d13nqal
d13nqal