Trwa ładowanie...
dapvyd5

Fitch potwierdził ratingi BBB i A+(pol) dla Płocka, perspektywa stabilna

Warszawa, 14.12.2015 (ISBnews) - Fitch Ratings potwierdził międzynarodowe ratingi długoterminowe Płocka dla zadłużenia w walucie zagranicznej oraz krajowej na poziomie BBB oraz długoterminowy rating krajowy na poziomie A+(pol). Perspektywa ratingów jest stabilna, podała agencja.

Share
dapvyd5

"Potwierdzenie ratingów odzwierciedla silną bazę podatkową, która zapewnia wysokie dochody podatkowe Miasta oraz dobre wyniki operacyjne oraz obecnie umiarkowany poziom długu. Perspektywa jest Stabilna mimo spodziewanego, stopniowego wzrostu zadłużenia na skutek inwestycji, które będą współfinansowane ze środków unijnych" - czytamy w komunikacie.

Ratingi na poziomie BBB odzwierciedlą dobre wyniki operacyjne, częściowo ze względu na zmienność dochodów z CIT z marżą operacyjną wahającą się pomiędzy 4% do 12%, podano także.

"Zdaniem Fitch, dzięki ściślejszej kontroli wydatków operacyjnych, wyniki operacyjne Płocka ustabilizują się w latach 2016-2018, z marżą operacyjną wynoszącą średnio 8%. Ponadto wzrost gospodarczy Polski, prognozowany przez Fitch na 3,5% rocznie w latach 2016-2017, powinien wspierać rozwój lokalnej gospodarki i pozytywnie wpłynąć na dochody podatkowe miasta" - czytamy w komunikacie.

Ratingi mogą zostać podniesione w przypadku stałej poprawy marży operacyjnej powyżej 12% oraz gdy zadłużenie ustabilizuje się poniżej 65% dochodów bieżących. Ratingi mogą zostać obniżone, jeśli marża operacyjna Płocka pogorszy się poniżej 6% w sposób trwały, a nadwyżka operacyjna nie będzie wystarczająca do pełnej obsługi zadłużenia, podała agencja.

(ISBnews)

dapvyd5

Podziel się opinią

Share
dapvyd5
dapvyd5