Trwa ładowanie...
duwe3ul

Fitch przyznał rating na poziomie 'A-' dla emisji euroobligacji BGK

Warszawa, 02.11.2016 (ISBnews) -  Fitch Ratings przyznał długoterminowy rating w walucie obcej na poziomie 'A-'  dla emisji euroobligacji Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) o wartości do 500 mln euro na rzecz Krajowego Funduszu Drogowego (KFD), zabezpieczonych gwarancją Skarbu Państwa, podał BGK.

Share
duwe3ul

"Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że agencja ratingowa Fitch przyznała dla emisji euroobligacji na rzecz Krajowego Funduszu Drogowego zabezpieczonych gwarancją Skarbu Państwa o zapadalności w dniu 3 listopada 2036 roku, rating Long-term foreign currency rating na poziomie 'A-'" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej na początku maja br. Fitch Ratings również przyznał finalny długoterminowy rating w walucie obcej na poziomie 'A-' dla emisji euroobligacji BGK o wartości do 500 mln euro na rzecz KFD, zabezpieczonych gwarancją Skarbu Państwa.

Obligacje są emitowane w ramach Programu EMTN o wartości do 1 mld euro, który pozwala emitować różne typy papierów. Dochody z emisji zostaną przeznaczone na finansowanie Krajowego Funduszu Drogowego.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski. Rozwija systemy poręczeń i gwarancji mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań. Zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Jest instytucją wiodącą w procesie konsolidacji finansów publicznych.

(ISBnews)

duwe3ul

Podziel się opinią

Share
duwe3ul
duwe3ul