Trwa ładowanie...
odzież

Forever 21 otworzy sklepy w Polsce. Będzie rewolucja?

Pierwsze sklepy pod marką Forever 21 mają pojawić się w 2017 roku - informuje pb.pl.

Share
Forever 21 otworzy sklepy w Polsce. Będzie rewolucja?
Źródło: WP.PL, Fot: Mike Mozart, Flickr (CC BY 2.0)
d3k77sp

Amerykański gigant odzieżowy wejdzie na polski rynek. Marka Forever 21 znana jest przede wszystkim za oceanem. Jak informuje pb.pl, pierwsze sklepy pod tym szyldem mają się w Polsce pojawić w 2017 roku.

Według informacji portalu pierwsze lokale otwarte mają być już za dwa lata. Marka zapowiada bowiem ofensywę w Europie. Właściciele chcą otworzyć 50 sklepów m. in. w takich krajach, jak Francja, Niemcy, Portugalia, Włochy, Holandia, Czechy i właśnie Polska.

Do tej pory w sklepach Forever 21 można było kupować przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Marka ma tam otwartych 489 salonów. Drugim największym rynkiem jest Kanada (37 lokali), a trzecim Japonia (19 sklepów). Forever 21 jest również popularne w mniej spodziewanych zakątkach świata. Swoje sklepy ma między innymi n wyspie Guam, w Bahrajnie, Libanie, Salwadorze, Panamie czy Omanie.

- Forever 21 to odzieżowy gigant, więc nawet dla takich marek jak Reserved może okazać się groźną konkurencją. Z drugiej strony, polski rynek jest bardzo konkurencyjny, a najlepsze lokalizacje handlowe są zazwyczaj zajęte - mówi cytowana przez pb.pl Beata Kokeli z CBRE, czyli firmy wynajmującej powierzchnie w galeriach handlowych.

d3k77sp

Znakiem rozpoznawczym Forever 21 są przede wszystkim niewygórowane ceny. Większość towarów produkowanych jest w Chinach, ale wyróżniają się niezłą jakością. Amerykański gigant jest jednym z największych w tej branży na świecie. W 2013 i 2014 roku zanotował odpowiednio 3,7 i 3,8 miliarda dolarów obrotu. Dla porównania, LPP, które w Polsce jest właścicielem takich marek jak Reserved, Mohito, Sinsay czy Cropp, w 2014 roku zarobiło niewiele ponad 4,5 miliarda... złotych.

d3k77sp

Podziel się opinią

Share
d3k77sp
d3k77sp