Trwa ładowanie...
d36w5y4
18-01-2017 13:17

Forte utworzy joint venture i wejdzie na rynek indyjski

Warszawa, 18.01.2017 (ISBnews) - Forte zawarła z Indian Furniture Products Limited (IFPL) podmiotem należącym do grupy kapitałowej Adventz, umowę joint venture, dotyczącą produkcji i sprzedaży mebli na rynku indyjskim, poinformowała spółka.

d36w5y4
d36w5y4

"Elementem umowy joint venture jest utworzenie podmiotu o nazwie Forte Furniture Products India Pvt Ltd z siedzibą w Chennai, Indie (FFPI), w którym każdy z udziałowców, tj. Forte i IFPL, posiada po 50% udziałów. Wkład pieniężny wniesiony do kapitału zakładowego FFPI przez każdego z udziałowców wyniesie równowartość ok. 2 mln. EUR, a zasadniczym przedmiotem działalności FFPI będzie produkcja i sprzedaż mebli" - czytamy w komunikacie.

Działalność FFPI oparta będzie o istniejący zakład produkcyjny i sieć sprzedaży w Indiach, będące dotychczas własnością IFPL oraz o dostarczane przez Forte know-how wzornictwo, rozwój produktu i technologię produkcji, podano również.

"Planowane rozpoczęcie działalności operacyjnej FFPI przewidziane jest na kwiecień 2017 r." - czytamy w komunikacie.

Zarówno Forte jak i IFPL oczekują, że wzajemna współpraca i dynamiczny rozwój nowoutworzonego podmiotu, tj. FFPI, pozwolą na uzyskanie znaczącej pozycji na dynamicznie rozwijającym się rynku indyjskim w zakresie sprzedaży mebli do samodzielnego montażu, podano również.

Fabryki Mebli Forte są czołowym polskim producentem i eksporterem mebli, posiadającym cztery zakłady produkcyjne w Polsce oraz szereg spółek o profilu handlowym w kraju i za granicą. Spółka założona przez Macieja Formanowicza rozpoczęła działalność produkcyjną w 1992 r. Od 1996 roku jest notowana na GPW.

(ISBnews)

d36w5y4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36w5y4