Trwa ładowanie...
d2plzoa

Fortuna Entertainment Group chce przejąć czeską Sazkę za 2-2,5 mld CZK

31.05. Warszawa (PAP) - Fortuna Entertainment Group, operator zakładów wzajemnych, działający w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech, bierze udział w przetargu na przejęcie...

d2plzoa
d2plzoa

31.05. Warszawa (PAP) - Fortuna Entertainment Group, operator zakładów wzajemnych, działający w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech, bierze udział w przetargu na przejęcie spółki Sazka, operatora loterii w Czechach. Jej oferta opiewa na kwotę 2-2,5 mld CZK, w zależności od wyceny aktywów operatora - podała Fortuna w komunikacie.

Fortuna złożyła ofertę akwizycji Josefowi Cupka, obecnemu syndykowi Sazki, w związku z ogłoszoną w dniu 30 maja upadłością tego podmiotu. Wyraziła także zainteresowanie nabyciem wybranych aktywów Sazki, w sytuacji gdyby planowany był podział majątku spółki.

Elementem oferty jest też poniesienie na rzecz organizacji sportowych opłat, które zostaną opłacone przez Fortunę z przychodów z loterii. Sięgają one rocznie ok. 300 mln CZK.

"Ofertę złożyliśmy po zawarciu porozumienia z głównymi akcjonariuszami Fortuny, którzy są gotowi uczestniczyć w finansowaniu transakcji przejęcia Sazki. Jesteśmy przekonani, że tylko stabilny i silny finansowo inwestor - zarządzany przez zespół posiadający doświadczenie na rynku loterii - może odnieść sukces w przywróceniu dobrej kondycji Sazki" - powiedział, cytowany w komunikacie, Jiří Bunda, prezes zarządu i CEO Fortuna Entertainment Group.

d2plzoa

W komunikacie poinformowano, że "przez przejęcie loterii Sazka, Fortuna zamierza wykorzystać efekty synergii, płynące ze współpracy między wiodącym środkowoeuropejskim operatorem zakładów sportowych oraz dominującym do niedawna podmiotem na rynku loterii w Czechach, który obecnie jest w upadłości".

Cena zaoferowana przez Fortuna Entertainment Group za przejęcie Sazki wynika z wyceny wartości marki, sieci dystrybucji oraz posiadanych licencji.

W październiku 2010 roku Fortuna zadebiutowała na giełdach papierów wartościowych w Warszawie i Pradze. Głównym akcjonariuszem jest grupa inwestycyjna Penta.(PAP)

jow/ jtt/

d2plzoa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2plzoa