Futures: Blisko ważnej zapory podażowej Fibonacciego: 2480 – 2485 pkt

W poniedziałek ważną rolę odegrała eksponowana ostatnio przeze mnie strefa wsparcia Fibonacciego: 2402 – 2405 pkt.

W poniedziałek ważną rolę odegrała eksponowana ostatnio przeze mnie strefa wsparcia Fibonacciego: 2402 – 2405 pkt.

Jak widać na załączonym wykresie, dokładnie w tym właśnie rejonie cenowym ukształtował się bowiem lokalny dołek. W swoich zeszłotygodniowych opracowaniach sugerowałem, że przełamanie wymienionej strefy powinno wymusić na posiadaczach długich pozycji podjęcie działań związanych z ograniczeniem ich stanu posiadania. Ostatecznie jednak popołudniowa faza poniedziałkowych notowań ułożyła się po myśli byków i nie było potrzeby inicjowania żadnych działań obronnych.

Warto w tym kontekście nadmienić, że bardzo optymistyczne nastroje panowały także w przedpołudniowej fazie wtorkowych notowań. Bykom nie udało się jednak postawić przysłowiowej kropki nad „i”, gdyż koniec końców zakres widocznej na wykresie zapory podażowej Fibonacciego: 2480 – 2485 pkt nie został przetestowany. Po tym nieudanym ataku, kontrakty weszły w fazę ruchu bocznego i właściwie taki styl handlu dominował już do końca trwania wtorkowych notowań.

Ostatecznie zamknięcie czerwcowej serii kontraktów uplasowało się na poziomie: 2445 pkt, co stanowiło wzrost ich wartości w stosunku do poniedziałkowej ceny odniesienia wynoszący: 0.33%.

Obraz
© (fot. DM BZ WBK)

Dość interesująco wygląda obecnie układ techniczny wykresu kontraktów. Przede wszystkim można tutaj dostrzec potencjalny układ ABCD, spełniający zależność: AB = CD. Projekcje tej formacji koncentrują się w rejonie: 2522 – 2527 pkt, a więc w rejonie styczniowego szczytu. Wcześniej jednak zwróciłbym na pewno uwagę na znany nam już zakres oporu Fibonacciego: 2480 – 2485 pkt. Uważam bowiem, że wskazana strefa nadal charakteryzuje się nieprzypadkowym umiejscowieniem, zatem jej ewentualne pokonanie powinno w jeszcze większym stopniu wzmocnić obóz popytowy.

Biorąc pod uwagę przebieg wczorajszej sesji za oceanem można założyć, że strona popytowa spróbuje obecnie zainicjować ruch cenowy, który zacznie podążać w kierunku w/w bariery podażowej. Jak już podkreślałem przed momentem, oczekuję tutaj sporej presji ze strony sprzedających. Warto zatem będzie uważnie obserwować zmagania popytu z podażą we wskazanym rejonie cenowym.

W przypadku kontynuacji ruchu wzrostowego i przełamania strefy: 2480 – 2485 pkt uprawdopodobni się według mnie scenariusz związany z możliwością przetestowania kolejnego oporu Fibonacciego: 2522 – 2527 pkt.

Jak zwykle nieco więcej o strategii na dzisiejszą sesję napiszę w swoim pierwszym komentarzu online. Uwzględnię w nim również intradayową zaporę popytową, po przełamaniu której wzrosłaby szansa ponownego przetestowania kluczowej obecnie strefy wsparcia: 2402 – 2405 pkt. W tym miejscu warto jedynie wspomnieć, że dopiero przełamanie tak określonej bariery cenowej pogorszyłoby bieżący układ techniczny wykresu, co w konsekwencji powinno wymusić na posiadaczach długich (i preferowanych obecnie) pozycji podjęcie działań obronnych. Na zakończenie warto również nadmienić, że dzisiejsze kalendarium jest wypełnione po przebiegi, a odczytem, który bezsprzecznie zdeterminuje styl popołudniowego handlu będą zamówienia na dobra trwałego użytku.

Paweł Danielewicz
Analityk Techniczny

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)