Futures - niezdecydowania ciąg dalszy?
Wtorkowe notowania, po poniedziałkowej mocnej przecenie FW20Z08, przyniosły wyraźne odbicie.
Wtorkowe notowania, po poniedziałkowej mocnej przecenie FW20Z08, przyniosły wyraźne odbicie. Co prawda początek notowań grudniowych kontraktów nastąpił na 46 pkt. poniżej kursu odniesienia, jednak wraz z upływem czasu strona popytowa systematycznie zmniejszała przewagę podaży.
Tuż przed godziną 12, w efekcie poprawy nastrojów w związku z nadzieją na uchwalenie przez Kongres w jeszcze nieokreślonej formie nowej wersji pakietu ratunkowego dla sektora bankowego w USA, sforsowana została bariera z poniedziałkowego końcowego fixingu (2 351 pkt.). Później nastąpiła kilkugodzinna konsolidacja uwieńczona powrotem notowań kontraktów powyżej 2 400 pkt. Mając na uwadze, że ewentualne przyjęcie zmodyfikowanego planu Paulsona jako remedium na kryzys finansowania sektora nieruchomości oraz spadek zaufania na rynku finansowym, może wpłynąć na dalszą względną stabilizację notowań FW20Z08.
Rynek w ostatnim czasie cechuje się wysoką zmiennością i podatnością na informacje z rynków finansowych. I tak, po poniedziałkowej sesji można było przypuszczać, że mocny spadek będzie kontynuowany na wczorajszej sesji. Chociaż kursy otworzyły się na sporych minusach, to strona kupująca domknęła lukę i przełamała połowę czarnego poniedziałkowego korpusu. Wszystko to odbyło się jednym ruchem. Na wykresie kontraktów pojawiła się wysoka biała świeca, która niweluje niekorzystny układ techniczny, jaki pojawił się w poniedziałek. Kluczowymi krótkoterminowymi barierami kursu są wsparcie w okolicach 2 260 pkt oraz opór – 2 501 pkt. Jak długo kursy będą się poruszały wewnątrz tego przedziału, sytuacja techniczna nie powinna się zmienić w sposób istotny. Strona kupująca ma na swoim koncie argument w postaci wybronionego wsparcia w postaci połowy białego korpusu z 18.09 na 2 300 pkt. W krótkim terminie (w sensie wskazań Stochastica) przewagę nadal mają sprzedający. Do takich samych wniosków można dojść obserwując
wskazania ADX. Oscylator ten zwiększa swoje wartości, informując o umacnianiu się trendu spadkowego. Kluczowym sygnałem dla rynków będzie teraz przyjęcie bądź odrzucenie przez Kongres USA planu ratunkowego, które zaplanowane jest na czwartek.
BM Banku BPH