Futures: Popyt wciąż w defensywie
Pierwsza sesja tygodnia dla kontraktów terminowych rozpoczęła się w słabych nastrojach. Otwarcie poniżej odniesienia dość szybko zostało wykorzystane przez niedźwiedzie, co zapoczątkowało poranną wyprzedaż.
Po części falę spadków wspierał słaby odczyt niemieckiego indeksu Ifo za wrzesień, który wyniósł 101,4 pkt wobec oczekiwań 102,5 pkt. Łatwość z jaką sprzedający osiągali coraz niższe poziomy nie wynikała jednak ze zdecydowanej przewagi a stosunkowo niskiej aktywności kupujących. Przed 11:00 popyt zaczął jednak odbudowywać swe pozycje, co po wyznaczeniu dołka na 2 386 pkt zaowocowało sukcesywną falą zakupów już do końca sesji. Przed końcem dnia sesyjne maksimum zostało wyznaczone na poziomie 2 407 pkt. FW20 zamknęły dzień 0,21% poniżej odniesienia, LOP wzrósł do 120,9 tys.
Graficznym obrazem notowań stała się wczoraj niewielka świeca doji, umiejscowiona poniżej poprzedniej. Zakres wahań wczorajszych kwotowań można uznać za wąski, a sprzedającym pomimo porannej akcji nie udało się domknąć luki hossy sprzed dwóch tygodni. Notowania kontraktów utknęły pomiędzy dwiema średnimi kroczącymi, które w najbliższym czasie będą ograniczać zakres ruchu. W tym kontekście przewagę nadal utrzymuje jednak popyt, którego wspierać będzie początek luki na 2 378 pkt. Poniedziałkowe notowania niewiele zmieniły w układzie wskaźnikowym. RSI wykonał ruch zgodny z rynkiem i nadal utrzymuje się w strefie neutralnej. Od czterech sesji niezmieniony poziom utrzymuje również ADX, podkreślający w średnim terminie przewagę popytu. Z punktu widzenia dzisiejszych notowań, stosunkowo płytka korekta z ostatnich dni nadal daje potencjał odbicia i ataku na lokalne maksimum na 2 453 pkt. Z drugiej strony, brak zdecydowanych kroków popytu może zagrozić wsparciu, co prawdopodobnie zostałoby wykorzystane przez
sprzedających do głębszej korekty.
Biuro Maklerskie Banku BPH
[ Zobacz pełną analizę
]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/29908/20120925_bph_futures.pdf )