Trwa ładowanie...

Fuzje na bank. A co dla klientów?

Na dobre rozpoczął się w Polsce proces konsolidacji banków. Pierwsze już za nami, ale jeszcze w tym roku szykują się następne. Choć połączenia i przejęcia mogą przynieść oszczędności w funkcjonowaniu banku, to w ostatecznym rozrachunku klient może na tym stracić.

Share
Fuzje na bank. A co dla klientów?Źródło: Jupiterimages
d14n346

W Polsce rozpoczął się proces konsolidacji sektora bankowego. Pierwsze fuzje już za nami, a należy spodziewać się kolejnych. Co to oznacza dla klienta?

Głównym czynnikiem, który skłania instytucje finansowego do łączenia się w większe podmioty, jest chęć lub konieczność wzmocnienia pozycji rynkowej.

Fuzje i przejęcia w ogólnym rozrachunku przynoszą bankom oszczędności, ale korzyści dla klientów nie zawsze są już oczywiste.

d14n346

Jesteś zainteresowany kredytem gotówkowym?
Już teraz możesz u nas porównać ofertę 25 banków. Określasz kwotę kredytu oraz okres kredytowania a w kilka sekund otrzymujesz czytelną i dokładną analizę, z informacją o najtańszej ofercie! Finansomat.wp.pl - sprawdź! »

Jak twierdzi Andrzej Wolski, dyrektor generalny Związku Banków Polskich, nowy, większy i silniejszy bank jest w stanie zaoferować ciekawsze produkty w atrakcyjniejszych cenach.

Niektórzy analitycy zwracają jednak uwagę, że konsolidacja może też negatywnie odbić się na portfelach klientów.

Kamil Jakubczak, Wirtualna Polska

d14n346
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14n346
d14n346