Trwa ładowanie...
d32i4pk
01-02-2017 11:38

Gaz-System: Polskie LNG zapłaci prawie 40 mln zł podatku od nieruchomości

Warszawa, 01.02.2017 (ISBnews) - Polskie LNG - spółka z grupy kapitałowej Gaz-Systemu - złożyło deklarację podatkową i zapłaci niemal 40 mln zł podatku od nieruchomości składających się na Terminal LNG w Świnoujściu, podał Gaz-System.

Share
d32i4pk

"Polskie LNG S.A. [...] zapłaci blisko 40 mln zł podatku od nieruchomości dla budynków i budowli, stanowiących składniki majątku trwałego Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu" - czytamy w komunikacie.

Do tej pory Grupa Gaz-System wsparła budowę inwestycji powstałych w otoczeniu Terminalu LNG m. in. nowoczesną jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu oraz inicjatywy lokalne: festiwal "Fama", Dni Twierdzy na Wyspach, Międzynarodowy Dzień Latarni Morskich. Spółka dotowała także program "Bezpieczne Miasto" i szpital miejski w Świnoujściu, podano także.

Terminal LNG w Świnoujściu umożliwia odbiór gazu ziemnego drogą morską praktycznie z dowolnego kierunku na świecie. Początkowa zdolność regazyfikacyjna to 5 mld m3 i - tj. ok. 1/3 polskiego zapotrzebowania na gaz ziemny. Analizowana jest możliwość rozbudowy mocy terminalu o połowę - do 7,5 mld m3 rocznie, co stanowi połowę rocznego zapotrzebowania na gaz w Polsce.

Świnoujski terminal jest jedyną tej wielkości instalacją w Europie Środkowo-Wschodniej.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce.

(ISBnews)

d32i4pk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32i4pk
d32i4pk