Trwa ładowanie...
ogrzewanie domu
26-11-2015 15:29

Gaz, węgiel, czy drewno? Czym najlepiej ogrzewać dom i oszczędzać pieniądze

Za oknem na dobre zagościły minusowe temperatury, dlatego postanowiliśmy zapytać eksperta, jak ekonomicznie i wydajnie ogrzać mieszkanie i dom.

Gaz, węgiel, czy drewno? Czym najlepiej ogrzewać dom i oszczędzać pieniądzeŹródło: Eastnews, fot: Piotr Kamionka/EastNEws
d2jb7xb
d2jb7xb

Za oknem na dobre zagościły minusowe temperatury, dlatego postanowiliśmy zapytać eksperta, jak ekonomicznie i wydajnie ogrzać mieszkanie i dom. W programie #dziejesięnażywo Dariusz Błaut z firmy Defro, która produkuje kotły opowiadał, ile kosztuje ogrzewanie gazem, węglem, ekogroszkiem i drewnem oraz jak rozpoznać opał dobrej jakości.

- Wszystko zależy od tego, na jakim obszarze mieszkamy. W aglomeracji mamy ciepło systemowe dostarczone przez duże zakłady energetyczne. A co jeżeli nie mamy dostępu do sieci grzewczej? Musimy sobie radzić sami - mówi Dariusz Błaut. - Na tę chwilę najtańsze jest grzanie miałem, czyli węglem, ale nie zawsze jest to komfortowe - dodaje Błaut.

Ekspert skomentował również niektóre doniesienia z forów internetowych, gdzie użytkownicy chwalą nową metodą opalania - palenie górne. - Rzeczywiście umiejętne rozpalenie powoduje zmniejszenie emisji spalin - przyznaje Dariusz Błaut. Przestrzega jednak, że nie każdy kocioł nadaje się do tego typu pomysłów.

W programie #dziejesięnażywo Dariusz Błaut zdradza również sposób, jak uchronić się przed nieuczciwymi sprzedawcami i nie kupić gorszego węgla, sprowadzanego ze Wschodu.

d2jb7xb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jb7xb