Trwa ładowanie...
d4jlkr2
30-11-2015 15:32

GCH chce szybko złożyć wniosek o pozwolenie na budowę aquaparku Park of Poland

Warszawa, 30.11.2015 (ISBnews) - Global City Holdings (GCH) planuje złożenie wniosku o pozwolenie na budowę aquaparku Park of Poland w Mszczonowie w najbliższym okresie i liczy na otwarcie kompleksu w ciągu 2-2,5 roku, poinformował ISBnews wiodący akcjonariusz Mooky Greidinger.

Share
d4jlkr2

"Chcemy w najbliższym czasie złożyć wniosek o pozwolenie na budowę, tak żeby otrzymać je w ciągu pół roku i otworzyć kompleks za dwa do dwóch i pół roku. Mamy pewien poślizg z tą inwestycją, ale wynika ona z jej złożoności. Niemniej będzie to jeden z najokazalszych aquaparków w Europie" - powiedział ISBnews Greidinger.

Wcześniej dyrektor zarządzający GCH Peter Dudolenski oceniał, że aquapark w ramach Park of Poland w okolicach Mszczonowa da łącznie ok. 1600 nowych miejsc pracy w samym parku, jak i inwestycjach powiązanych, jak chociażby hotelach.

Wskazywał również, że wartość inwestycji szacowana jest 100 mln euro (70-75% ma być finansowane z kredytu). Planowana powierzchnia aquaparku to 200 tys. m2 (20 ha). W pierwszym roku spodziewane jest ponad 1 mln gości.

Global City Holdings zawarło z Wund Industriebau GmbH umowę dotyczącą partnerstwa strategicznego w zakresie budowy Aquaparku w pobliżu Mszczonowa. Wund będzie odpowiedzialna za budowę i późniejsze prowadzenie obiektu. Umowa została zawarta na okres 20 lat.

Global City Holdings (dawniej Cinema City International) jest największym akcjonariuszem Cineworld, drugiej pod względem wielkości sieć kinowej w Europie, która dysponuje łącznie niemal 2 tys. ekranów. Grupa kontroluje również szeroki portfel nieruchomości w regionie środkowej Europy i Izraela.

Sebastian Gawłowski, Lesław Kretowicz

(ISBnews)

d4jlkr2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jlkr2
d4jlkr2