Trwa ładowanie...
dsd76s9
23-12-2016 12:53

GDDKiA oddała obwodnicę Bełchatowa, zbudowaną przez Budimex za 145 mln zł

Warszawa, 23.12.2016 (ISBnews) - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oddała do ruchu obwodnicę Bełchatowa, podało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Inwestycję za ponad 145 mln zł zrealizował Budimex.

Share
dsd76s9

"Cztery miesiące przed kontraktowym terminem do ruchu została oddana obwodnica Bełchatowa. [...] Nowa trasa, która jest fragmentem drogi krajowej 74 (dawna DK 8), omija miasto od północy. Jej zadaniem jest wyprowadzenie ciężkiego ruchu tranzytowego z centrum miasta i tym samym usprawnienie przejazdu na trasie Wrocław - Piotrków Trybunalski - Warszawa" - czytamy w komunikacie.

Blisko 11-km droga klasy GP (główna ruchu przyśpieszonego) powstała w systemie 2+1, czyli w układzie naprzemiennym - dwa pasy w jednym kierunku i jeden w przeciwnym. Obwodnica spełnia najwyższe kryteria dotyczące obciążenia, co oznacza, że mogą poruszać się po niej pojazdy, których nacisk na oś wynosi 11,5 tony, podano również.

"W ramach przedsięwzięcia zbudowano cztery bezkolizyjne węzły drogowe: dwa umożliwiające wjazd ze starej trasy na obwodnicę i dwa zapewniające komunikację z drogami wojewódzkimi nr 484 i 485, a ponadto 9 wiaduktów i 1 most. Przebudowane zastały również odcinki dróg istniejących przecinających nową obwodnicę. Powstały też urządzenia służące ochronie środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nowa droga objęta została 10 letnią gwarancją" - czytamy dalej.

(ISBnews)

dsd76s9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsd76s9
dsd76s9