Trwa ładowanie...

GDDKiA ogłosiła przetarg na dwa odcinki S7

Warszawa, 28.08.2014 (ISBnews) - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetargi na roboty budowlane na dwóch odcinkach drogi ekspresowej S7: od Koszwał k/Gdańska do Nowego Dworu Gdańskiego i od Nowego Dworu do Kazimierzowa pod Elblągiem, podała Dyrekcja.

GDDKiA ogłosiła przetarg na dwa odcinki S7Źródło: WP.PL, fot: Janek Kaliński
d3nec60
d3nec60

"Przetarg na kontynuację budowy drogi ekspresowej S7 na Pomorzu obejmuje budowę dwóch odcinków dwujezdniowej drogi ekspresowej na długości 40 km, w tym budowę dwóch nowych mostów na Wiśle. Ze względu na skalę przedsięwzięcie podzielono na dwa zadania od końca Południowej Obwodnicy Gdańska do Nowego Dworu Gdańskiego, gdzie zostanie wykorzystany fragment obecnej drogi krajowej nr 7 wraz z węzłem, oraz od tego miasta do Kazimierzowa do włączenia w istniejącą Obwodnicę Elbląga" - czytamy w komunikacie.

Przetarg będzie dwuetapowy. Kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty będzie w 90% cena i po 5% czas realizacji (27-30 miesięcy z wyłączeniem miesięcy zimowych) oraz gwarancja na wybrane elementy infrastruktury (5-10 lat), podano również.

Zadanie 1: Koszwały - Nowy Dwór Gdański obejmuje odcinek drogi S7 o długości 20,5 km z dwoma nowymi węzłami drogowymi ?Cedry Małe" i ?Dworek". Na jej trasie znajduje się m.in. 18 obiektów mostowych, w tym dwa nowe mosty przez Wisłę. Istniejący most w ciągu drogi nr 7 zostanie przeznaczony wraz z istniejąca drogą krajową do obsługi ruchu lokalnego.

d3nec60

Zadanie 2 : Nowy Dwór Gdański - Kazimierzowo to odcinek drogi S7 o długości 19,1km. Na odcinku zadania nr 2 zostaną wybudowane m.in.dwa węzły drogowe ?Żuławy Wschód" i ?Elbląg Zachód".

Projektowana droga ekspresowa S7 na odcinku Koszwały-Kazimierzowo przebiega przez obszary dwóch województw - pomorskiego i fragmentu warmińsko-mazurskiego. Na terenie województwa pomorskiego są to gminy: Cedry Wielkie, Stegna, Ostaszewo i Nowy Dwór Gdański. Za Nogatem przekracza granicę województwa pomorskiego i przechodzi przez tereny gminy wiejskiej Elbląg oraz miasta Elbląg.

(ISBnews)

d3nec60
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nec60