Trwa ładowanie...
d401i1z
d401i1z

GDDKiA uruchomi II etap przetargu na obwodnicę St. Woli i podkarpacką S19

Warszawa, 28.10.2016 (ISBnews) - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w najbliższym tygodniu zaprosi wykonawców do składania ofert na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska, a na przełomie 2016/2017 r. zaprosi do składania ofert na trzy odcinki realizacyjne drogi ekspresowej S19 od granicy województw lubelskiego i podkarpackiego do Niska, poinformował minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
Share
d401i1z

"Obwodnica Stalowej Woli i Niska, dla której dzisiaj podpisujemy zgodę na zaproszenie do drugiego etapu przetargu, da możliwości rozwoju całego regionu. To kolejny przykład na to, że infrastruktura drogowa w Polsce rozwija się i będzie się rozwijać" - powiedział Adamczyk, cytowany w komunikacie.

Do II etapu postępowania przetargowego zostały także skierowane trzy odcinki drogi ekspresowej S19 od granicy województw lubelskiego i podkarpackiego (Lasy Janowskie) do Niska. Łączna szacowana wartość tych inwestycji to 1,3 mld zł.

"Ziszcza się sen o Via Carpatia. Droga, która powstanie spowoduje, że Podkarpacie stanie się centrum komunikacyjnym, a więc marzenie staje się faktem" - dodał Adamczyk, podpisując zgodę na skierowanie do realizacji podkarpackiego odcinka S19.

d401i1z

Obwodnica Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik - Przemyśl będzie miała długość ok. 15,3 km. Planowane podpisanie umowy to połowa przyszłego roku. Początek projektowanej obwodnicy zlokalizowany jest ciągu drogi krajowej w miejscu skrzyżowania ulic Podskarpowej i Chopina w Stalowej Woli. Koniec zaś stanowi włączenie obwodnicy do istniejącej DK77 w m. Przędzel przed węzłem Rudnik, stanowiącym połączenie projektowanej obwodnicy z drogą ekspresową S19 (docelowo po wybudowaniu drogi ekspresowej - włączenie do węzła Rudnik).

Inwestycja realizowana będzie w systemie "Projektuj i buduj". Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych pozwalających na realizację inwestycji. Przekazanie placu budowy i rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w IV kwartale 2018 r., zakończenie najwcześniej w II kwartale 2021 r., podano również.

Natomiast na przełomie 2016 i 2017 roku GDDKiA zaprosi wykonawców do składania ofert na zaprojektowanie oraz wybudowanie drogi ekspresowej S19 od granicy województw lubelskiego i podkarpackiego (Lasy Janowskie) do Niska. Zadanie podzielone zostało na trzy odcinki realizacyjne: zadanie "A" Lasy Janowskie - Zdziary o dł. ok. 9,3 km; zadanie "B" Zdziary - Rudnik nad Sanem o dł. ok. 9 km i zadanie "C" Rudnik nad Sanem - Nisko Południe o dł. ok. 6 km. Umowy na realizację zostaną podpisane w II połowie przyszłego roku.

Inwestycja realizowana będzie w systemie "Projektuj i buduj". Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie zaprojektowanie poszczególnych odcinków drogi ekspresowej S19, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Przekazanie placu budowy i rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w I połowie 2019 r. a zakończenie w 2021 r.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego realizowane są dwa odcinki S19 (Sokołów Małopolski - Stobierna i Świlcza - w. Rzeszów Południe), przypomniał resort.

(ISBnews)

d401i1z

Podziel się opinią

Share
d401i1z
d401i1z