Gdzie chcemy pracować?
Jeśli przeanalizujemy dane o średniej reakcji na ogłoszenia w poszczególnych województwach, okaże się, że najwięcej osób poszukuje pracy w województwie śląskim i łódzkim oraz zachodniopomorskim
23.10.2009 | aktual.: 23.10.2009 14:22
Jeśli przeanalizujemy dane o średniej reakcji na ogłoszenia w poszczególnych województwach, okaże się, że najwięcej osób poszukuje pracy w województwie śląskim i łódzkim (średnio po 7 CV wysłanych na jedno ogłoszenie) oraz zachodniopomorskim, wielkopolskim i mazowieckim (po 6 CV na jedno ogłoszenie).
Wśród województw z najmniejszą ilością CV na jedno wolne stanowisko, znalazło się województwo opolskie (średnio 2 CV na jedno ogłoszenie) oraz lubelskie, podlaskie i małopolskie (średnio po 3 CV na jedno miejsce).
Okazuje się, że wspomniane powyżej województwa, pod względem oglądalności i reakcji na ogłoszenia, znajdują się na porównywalnych pozycjach. Zainteresowanie ofertami z poszczególnych regionów pokrywa się z reakcją na ogłoszenia.
Na pierwszych miejscach pod względem oglądalności i reakcji znalazło się Mazowsze, Śląsk, Wielkopolska i województwo łódzkie. Zatrudnienia szukają tam zarówno mieszkańcy danego województwa, jak i osoby z innych regionów kraju. To może sprzyjać migracjom.
Województwa, które znalazły się na ostatnim miejscu pod względem średniej reakcji na ogłoszenia (Podlasie, Lubelszczyzna, Opolszczyzna), są regionami, gdzie widoczny jest brak perspektyw na zatrudnienie w miejscu zamieszania.
W artykule wykorzystano dane z serwisu Szybkopracy.pl, na podstawie 6 400 ogłoszeń które ukazały się w trzecim kwartale 2009 roku.