Trwa ładowanie...

Gdzie jest najniższe bezrobocie? Wcale nie w Warszawie

4,2 proc. aktywnych zawodowo mieszkańców Poznania nie ma pracy. To najniższy poziom bezrobocia w Polsce. Specjaliści od zatrudnienia radzą, by osoby borykające się z brakiem pracy, rozważyły możliwość przeniesienia się właśnie do tego miasta.
Share
Gdzie jest najniższe bezrobocie? Wcale nie w Warszawie
Źródło: Ł. Ogrodowczyk/PAP
d1wf74w

Polecamy: Bezrobocie w powiatach

Na koniec grudnia, na tysiąc dorosłych poznaniaków, przypadały 42 osoby poszukujące pracy. Według GUS, liczba bezrobotnych w tym mieście wyniosła 13,7 tys. osób, czyli o 0,4 tys. więcej niż miesiąc wcześniej.

Dodajmy też, że pod koniec minionego roku, poznański urząd pracy dysponował 200 ofertami pracy. To oznacza, że jedna oferta przypadała na 68 poszukujących pracy. W Poznaniu, co piąty bezrobotny posiadał uprawnienia do pobierania zasiłku, a prawie co trzeci zaliczany był do kategorii długotrwale bezrobotnych – wynika z analiz urzędu pracy.

d1wf74w

Drugie miejsce zajęła Warszawa (4,4 proc.), a trzecie miejsce przypadło Sopotowi (4,6 proc.). W Warszawie – w porównaniu z poprzednim rokiem - stopa bezrobocia wzrosła o 0,5 proc., a w Sopocie o 0,4 proc.

Najwyższe bezrobocie odnotowano w warmińsko-mazurskim (21,2 proc.). We wszystkich województwach nastąpił wzrost liczby osób bezrobotnych. Największy wzrost wystąpił w łódzkim (1,1 proc.) oraz mazowieckim i warmińsko-mazurskim o (1 proc.).

Pamiętajmy też, że bezrobocie w całym kraju, na koniec 2012 roku, wyniosło 13,4 proc. Bez pracy było niemal 2,2 mln ludzi. W styczniu 2013 wskaźnik może wzrosnąć do 14 proc.

AK/WP.PL

Jesteś bezrobotny? Sprawdź najnowsze oferty pracy!

d1wf74w

Podziel się opinią

Share
d1wf74w
d1wf74w