Trwa ładowanie...

Gdzie tanio i bezpiecznie pożyczysz 5 tys. zł? Sprawdź i nie przepłacaj

Aby szybko podreperować rodzinny budżet, najczęściej sięgamy po kredyty i pożyczki. Jeśli dotąd nie korzystaliśmy z tego rodzaju usług, nasuwa się pytanie: gdzie pożyczać i ile dokładnie za usługę zapłacimy. W wyborze pomoże nam porównywarka kredytowa.

Gdzie tanio i bezpiecznie pożyczysz 5 tys. zł? Sprawdź i nie przepłacajŹródło: iStock.com
d3pt4oh
d3pt4oh

Kiedy nagli nas czas i potrzebujemy pieniędzy...

Aby sprawdzić ofertę pożyczki lub kredytu, można zapoznać się z ofertami banków i instytucji finansowych na różne sposoby: czytać ulotki i foldery reklamowe w wersji papierowej i elektronicznej, czytać wnikliwie to, co o swojej ofercie piszą banki na stronach internetowych, konsultować warunki z konsultantem stacjonarnie lub telefonicznie. Bez problemu znajdziemy też ranking pożyczek czy kredytów, który wskaże nam, w której placówce czeka na nas atrakcyjna promocja. Takie zestawienia często są obiektywnym zestawieniem korzystnych ofert u konkurencyjnych firm. Bywa też, że jedna z ofert jest w nich przedstawiana w nieco lepszym świetle, co może wprowadzać konsumenta w błąd.

Poszukiwania atrakcyjnej oferty kredytu gotówkowego bywają więc czasochłonne i pełne drobnych zawiłości. Jeśli szukamy oferty kredytu mieszkaniowego, to decyzja na wiele lat i bez wątpienia należy rozważyć jej każdy szczegół. Jeśli jednak chcemy szybko pożyczyć niższą kwotę, np. 5 albo 10 tys. zł, najlepiej bez wychodzenia z domu i przez internet, pomocna będzie dobra porównywarka on-line. Jej dodatkowym plusem jest to, że na zastanowienie mamy więcej czasu niż w placówce i nie podejmujemy decyzji pod presją, tylko w domu.

Przejrzysty przegląd ofert – wiesz, ile pożyczasz i ile oddasz

Kredytobiorcom zależy na tym, aby za pożyczenie określonej kwoty zapłacili możliwie jak najmniej. Większość ofert kusi zerowym oprocentowaniem, ale już mało kto nabiera się na to, że gdzieś pożyczy pieniądze za darmo. Bywa, że zerowa stawka oprocentowania dotyczy tylko prowizji pobieranej przez konsultanta, a odsetki zgodne ze zmiennym z biegiem lat oprocentowaniem kredytu, potrafią zwalić z nóg, bo dopłacamy równowartość kilkudziesięciu procent pożyczonej kwoty. Porównywarka jasno wskaże nam, która oferta będzie dla nas najlepsza i naświetli nam ofertę dostępną nie tylko w bankach, ale też w pozostałych firmach zajmujących się udzielaniem kredytów.

d3pt4oh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pt4oh