Trwa ładowanie...
norwegia
04-12-2009 09:38

Gdzie żyje się najwygodniej na świecie?

Na tytułowe pytanie można odpowiedzieć bez żadnego ryzyka: "Na pewno nie w Polsce"

Share
Gdzie żyje się najwygodniej na świecie?Źródło: Jupiterimages
dw2y44m

Kanadyjskie Centrum badań nad poziomem życia obywateli opublikowało raport, z którego wynika, że według nowego wskaźnika, mierzącego "komfort ekonomiczny", najlepiej żyje się Norwegom, którzy znacznie wyprzedzili Amerykanów.

Raport został zamówiony przez prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego. W odpowiedzi Centrum w Ottawie zaproponowało "wskaźnik komfortu ekonomicznego", jako metodę pomiaru koniunktury gospodarczej i postępu społecznego w poszczególnych krajach.

Daje to możliwość oceny sytuacji gospodarczej i poziomu życia nie tylko na podstawie PKB danego kraju, ale również w oparciu o inne czynniki, takie jak konsumpcja, poziom bezpieczeństwa finansowego, nierówności dochodów oraz akumulacja kapitałów.

"Komfort ekonomiczny ma wiele aspektów i (nowy) wskaźnik powinien to odzwierciedlać" - tłumaczą eksperci Centrum w Ottawie.

Według ich analizy najwyższy poziom tego komfortu, który zbadano w 14 krajach, przypada Norwegom, po nich Duńczykom, Holendrom i Belgom. Francja jest na szóstym miejscu, a Kanada na dziewiątym. Stany Zjednoczone i Hiszpania zamykają tę listę.

dw2y44m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw2y44m