Trwa ładowanie...
d2e3b83
germanwings

Germanwings: utrudnienia w powodu strajku

Tania linia lotnicza Germanwings przewiduje utrudnienia w związku ze strajkiem niemieckich pilotów, który ma się rozpocząć w najbliższy poniedziałek i potrwać do 25 lutego. Germanwings lata z Krakowa i Warszawy do Kolonii/Bonn oraz Stuttgartu.
Share
Germanwings: utrudnienia w powodu strajku
Źródło: AFP, Fot: Clemens Bilan
d2e3b83

Jak poinformowała w piątek przedstawicielka przewoźnika w Polsce Katarzyna Górska-Łazarz, Germanwings przewiduje, że strajk będzie miał wpływ na obsługę lotów w związku z czym opracował zastępczy rozkład, który został opublikowany na stronie internetowej www.germanwings.com i jest regularnie aktualizowany.

Pasażerom, których lot przypada w okresie przewidywanego strajku i którzy chcieliby z tego względu zmienić daty podróży, Germanwings proponuje jednorazową bezpłatną zmianę daty rezerwacji na inny lot. Wymaga się jedynie, aby pierwotny przelot został zarezerwowany do godziny 23:59 dnia 16 lutego 2010, a nowy przelot był zaplanowany w terminie do 25 marca 2010 r., natomiast miejsca wylotu i przylotu muszą pozostać bez zmian.

Związek zawodowy Cockpit zapowiedział, że strajk pilotów największych niemieckich linii lotniczych Lufthansa rozpocznie się w najbliższy poniedziałek i potrwa do 25 lutego. Akcja obejmie również spółki-córki Lufthansy: linie Germanwings oraz Lufthansa Cargo. Za strajkiem opowiedziało się w referendum ponad 90 procent członków stowarzyszenia Cockpit, który zrzesza około 4500 pilotów.

Piloci żądają m.in. gwarancji zatrudnienia, a także zaprzestania przez Lufthansę przenoszenia miejsc pracy do spółek, świadczących tańsze usługi. W zamian za takie gwarancje piloci byli gotowi zrezygnować z żądań płacowych.

d2e3b83

Podziel się opinią

Share
d2e3b83
d2e3b83