Trwa ładowanie...
d4kejyk

getBack szacuje wzrost rynku wierzytelności nawet do 20 mld zł w tym roku

Warszawa, 04.03.2015 (ISBnews) - getBack szacuje, że wartość rynku wierzytelności w 2015 r. wyniesie nominalnie nawet 20 mld zł wobec dotychczasowych prognoz mówiący co najwyżej o 10 mld zł. Tak duży wzrost rynku jest możliwy dzięki nowej metodzie sprzedaży wierzytelności, którą zainicjował getBack wspólnie z Deloitte, podał getBack.

Share
d4kejyk

"Dwa razy pobiliśmy rekord Polski pod kątem wielkości zakupywanych portfeli wierzytelności detalicznych. Rynek zmienił się teraz diametralnie i będzie znacznie większy" - powiedział wiceprezes Paweł Trybuchowski, cytowany w komunikacie.

Według wcześniejszych prognoz ekspertów, rynek miał w 2015 r. wynieść nominalnie 7-8 mld zł, a w najbardziej optymistycznej wersji 10 mld zł. Teraz getBackK szacuje wzrost wartości rynku nawet do 20 mld zł.

Trybuchowski podkreślił, że dzięki nowemu rozwiązaniu na polskim rynku zaczęły pojawiać się kolejne miliardowe transakcje. getBack uczestniczył w dwóch takich transakcjach w IV kw. 2014 r.

d4kejyk

Pierwsza znacząca transakcja z udziałem getBack dotyczyła portfela Raiffeisen Polbank o wartości nominalnej 1,7 mld zł. Kolejną transakcją, którą przeprowadzono dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań, był zakup portfela od Getin Banku o wartości nominalnej 2,0 mld zł, wspólnie z amerykańskim inwestorem PRA Group. W tej transakcji, po stronie polskich partnerów, obok getBACK pojawił się także Kredyt Inkaso.

Według własnych szacunków firmy getBack, jest ona liderem rynku w Polsce w kategorii nominalnej wartości wierzytelności przyjętych w zarządzanie w 2014 roku.

Firma getBack SA powstała w lutym 2012 r., a w lipcu 2014 r. firmę przejęła grupa Idea Bank. getBack S.A. dysponuje własną kancelarią prawną. Od marca 2014 roku firma jest także obecna na rynku rumuńskim.

(ISBnews)

d4kejyk

Podziel się opinią

Share
d4kejyk
d4kejyk