Trwa ładowanie...
akcje
29-01-2009 08:40

Getin Bank i Noble Bank planują połączenie

Getin Bank i Noble Bank zaakceptowały plan
połączenia poprzez przeniesienie całego majątku Getin Banku na
Noble Bank. Za jedną akcję Getin Banku akcjonariusze Getin Banku
otrzymają 2,85 akcji Noble Banku - napisano w komunikacie.

Share
Getin Bank i Noble Bank planują połączenieŹródło: WP.PL
dzcdlhd

Getin Bank i Noble Bank zaakceptowały plan połączenia poprzez przeniesienie całego majątku Getin Banku na Noble Bank. Za jedną akcję Getin Banku akcjonariusze Getin Banku otrzymają 2,85 akcji Noble Banku - napisano w komunikacie.

Noble Bank przyzna akcjonariuszom Getin Banku akcje emisji połączeniowej w zamian za akcje w Getin Banku.

Stosunek wymiany akcji Getin Banku na akcje emisji połączeniowej wynosi: 1:2,85.
Łącznie za 259.152.611 akcji w Getin Banku akcjonariusze Getin Banku otrzymają 738.584.941 akcji emisji połączeniowej.

dzcdlhd

"Powyższy parytet został ustalony przy uwzględnieniu planowanego podwyższenia kapitału zakładowego Getin Banku S.A. o kwotę 13.500.000,00 złotych, które zostanie dokonane przed dniem połączenia poprzez emisję 10.000.000 nowych akcji Getin Banku w zamian za wkład pieniężny w wysokości 50.000.000,00 złotych" - napisano w komunikacie.

Wskutek połączenia kapitał zakładowy Noble Banku zostanie podwyższony z 215.178.156 zł do 953.763.097 zł w drodze emisji 738.584.941 akcji Noble Banku serii "J".

"Wstępnie termin zakończenia procesów związanych z łączeniem się banków przewiduje się na koniec 2009 roku" - napisano w komunikacie prasowym.

Wcześniej dojść ma do połączenie prawnego obu banków. W tym czasie banki muszą m.in. uzyskać zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na połączenie oraz zezwolenie dla Getin Holding na wykonywanie prawa głosu z ponad 75 proc. akcji Noble Banku.

dzcdlhd

Spółki podały, że w wyniku transakcji powstanie bank w pełni uniwersalny, o bogatej ofercie produktowej zarówno w zakresie finansowania, oszczędzania i inwestowania, dla klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw i dużych korporacji.

Połączony Getin Bank i Noble Bank chce wejść w ciągu kilku lat do pierwszej piątki największych banków. Banki szacują korzyści z efektu synergii na około 100 mln zł do 2012 roku. Spółki podały, że efekty synergii pochodzić będą głównie z poprawy efektywności działania poprzez osiągnięcie korzyści skali, wprowadzenie uniwersalności banku oraz optymalizacji zasobów.

"Nowa struktura pomoże nam również w przyszłości przygotować do ewentualnej akwizycji. W tej strukturze będziemy mogli nabyć dużo większy podmiot, dużo szybciej i nadal zachować kontrolę" - powiedział cytowany w komunikacie Krzysztof Rosiński, prezes Getin Holdingu.

Połączony Getin-Noble Bank będzie miał ponad 380 placówek bankowych, z czego 248 to oddziały własne Getin Banku, 124 to placówki franczyzowe Getin Banku, a 8 to placówki Noble Banku.

Obecnie 99,39 proc. akcji Getin Banku należy do Getin Holdingu. Getin Holding jest również głównym akcjonariuszem Noble Banku, posiadającym 73,64 proc. akcji.

dzcdlhd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzcdlhd
dzcdlhd