Trwa ładowanie...
d4f4uh9

Getin Bank stawia na cross-sell

Getin Bank sprzedał w lipcu kredyty za ponad
1 mld zł, stawia na rozwój cross-sellingu, chce zwiększyć w drugim
półroczu udział w sprzedaży kredytów...

Share
d4f4uh9

Getin Bank sprzedał w lipcu kredyty za ponad 1 mld zł, stawia na rozwój cross-sellingu, chce zwiększyć w drugim półroczu udział w sprzedaży kredytów detalicznych - poinformował Jarosław Dowbaj, prezes Getin Banku.

"W lipcu sprzedaliśmy kredyty za ponad 1 mld zł. Kolejne miesiące również powinny być dobre" - powiedział Dowbaj na poniedziałkowym spotkaniu z dziennikarzami.

Prezes poinformował, że szczególnie liczy na rozwój sprzedaży kredytów gotówkowych, których saldo na koniec 2008 roku ma wzrosnąć do ponad 2 mld zł.

d4f4uh9

"Z banku produktowego będziemy przekształcać się w bank relacyjny" - powiedział Dowbaj.

W I połowie 2008 roku bank sprzedał kredyty za 4,59 mld zł. Sprzedaż kredytów detalicznych wyniosła 1,08 mld zł, czyli była o 60 proc. większa niż rok wcześniej. Wzrost sprzedaży samych kredytów gotówkowych przekroczyła 80 proc.

Kredyt detaliczne miały w połowie 2008 roku 24 proc. udział w ogólnej sprzedaży kredytów i zdaniem prezesa w drugiej połowie roku ich udział może wzrosnąć.

Getin Banku podał przed sesją wyniki po pierwszym półroczu 2008 roku. W II kwartale zysk netto banku wyniósł 109,1 mln zł, podczas gdy rok wcześniej 76,2 mln zł.

d4f4uh9

Wskaźnik kosztów do dochodów wynosi 37,4 proc. Prezes podtrzymał w poniedziałek, że bank będzie chciał do utrzymać na koniec roku poniżej 40 proc.

Obecnie bank ma prawie 180 placówek i 77 placówek partnerskich.

Dowbaj poinformował, że rozwój sieci oddziałów przebiega zgodnie z planem.

"Chcemy do końca roku otworzyć minimum 30 własnych placówek i zwiększyć liczbę placówek partnerskich do 130" - powiedział Dowbaj.

Getin Bank planuje do końca 2008 roku podwyższyć kapitał o kolejne 50 mln zł. Bank podał, że planuje kontynuować politykę niewypłacania dywidendy i na razie nie planuje emitować kolejnych transz programu euroobligacji.(PAP)

seb/ ana/

d4f4uh9

Podziel się opinią

Share
d4f4uh9
d4f4uh9