Trwa ładowanie...
d2d40df

Getin Noble Bank, LPP i ING BSK mogą dołączyć do MSCI Poland w czerwcu - Wood & Co. (opinia)

29.04. Warszawa (PAP) - Analitycy Wood & Company w porannym raporcie wskazują, że Getin Noble Bank, LPP i ING Bank Śląski mogą dołączyć do indeksu MSCI Poland przy okazji...

d2d40df
d2d40df

29.04. Warszawa (PAP) - Analitycy Wood & CompanyWood & Company (Zobacz rekomendacje Wood & Co.») w porannym raporcie wskazują, że Getin Noble BankGetin Noble Bank (Zobacz notowania spółki »), LPPLPP i ING Bank ŚląskiING Bank Śląski mogą dołączyć do indeksu MSCI Poland przy okazji najbliższej rewizji jego składu.

Zmiany w indeksach MSCI zostaną ogłoszone 14 maja i wejdą w życie 2 czerwca.

"Uważamy, że Getin Noble BankGetin Noble Bank, LPPLPP i ING Bank ŚląskiING Bank Śląski mają szansę wejść do indeksu, a KernelKernel prawdopodobnie wypadnie" - napisano w raporcie.

W ocenie analityków WoodaWooda największe szanse na wejście do indeksu mają Getin Noble BankGetin Noble Bank i LPPLPP, gdyż spełniają wymogi związane z free float i wolumenem obrotów.

d2d40df

WoodWood wskazuje, że liczba spółek w indeksie MSCI Poland może tym samym wzrosnąć do 24 z 22 obecnie, co może oznaczać, że dwie spółki z najmniejszą kapitalizacją free float musiałyby wypaść. Są to: JSWJSW i Azoty TarnówAzoty Tarnów. W ocenie analityków jest jednak możliwe, że liczba spółek w indeksie się zwiększy.

WoodWood szacuje, że 30 maja popyt ze strony inwestorów pasywnych w przypadku LPPLPP wynieść może 54 mln USD, a w przypadku GNBGNB 34 mln USD. Podaż na akcjach KernelaKernela może wynieść 11,4 mln USD, a potencjalny popyt na akcjach ING Banku ŚląskiegoING Banku Śląskiego 33 mln USD.(PAP)

pel/ asa/

d2d40df
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d40df