Trwa ładowanie...
d4hesa9

Giełda zawiesza obrót akcjami TU Europa ze względu na planowany squeeze out

19.07. Warszawa (PAP) - Giełda zdecydowała o zawieszeniu notowań akcji Towarzystwa Ubezpieczeń Europa ze względu na otrzymanie informacji o planowanym ogłoszeniu przymusowego...

Share
d4hesa9

19.07. Warszawa (PAP) - Giełda zdecydowała o zawieszeniu notowań akcji Towarzystwa Ubezpieczeń Europa ze względu na otrzymanie informacji o planowanym ogłoszeniu przymusowego wykupu akcji spółki - podała GPW w komunikacie.

Pod koniec czerwca Getin Holding podał w komunikacie, że zawarł z Talanx i Meiji Yasuda porozumienie, na mocy którego spółki zobowiązały się do przeprowadzenia przymusowego wykupu mniejszościowych akcjonariuszy Towarzystwa Ubezpieczeń Europa. Wykupującym akcje będzie Meiji Yasuda.

Strony porozumienia zobowiązały się wówczas do podjęcia wspólnych działań zmierzających do nabycia 517.980 akcji TU Europa, stanowiących 5,48 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki w drodze przymusowego wykupu (squezze out).

d4hesa9

Ponadto Talanx zobowiązał się w porozumieniu do głosowania za wprowadzeniem do rady nadzorczej TU Europa jednego przedstawiciela Meiji Yasuda oraz jednego przedstawiciela Getin Holdingu.

Podano też, że Talanx, Meiji Yasuda oraz Getin Holding posiadają łącznie 8.932.020 akcji TU Europa, stanowiących 94,52 proc. akcji w kapitale zakładowym i tyle samo proc. ogólnej liczby głosów na WZ spółki. (PAP)

kam/ osz/

d4hesa9

Podziel się opinią

Share
d4hesa9
d4hesa9