Giełdowe spółki poza przetargiem na OCSŁR
08.11. Warszawa (PAP) - Centrum Projektów Informatycznych MSWiA wyłoniło czterech potencjalnych wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do złożenia ofert w przetargu na...
08.11.2010 | aktual.: 08.11.2010 09:38
08.11. Warszawa (PAP) - Centrum Projektów Informatycznych MSWiA wyłoniło czterech potencjalnych wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do złożenia ofert w przetargu na zaprojektowanie, budowę i wdrożenie Ogólnokrajowego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej - etap I - podało CPI MSWiA. Wśród potencjalnych wykonawców nie ma żadnej spółki z GPW, choć wcześniej wnioski o dopuszczenie do postępowania złożyło konsorcjum z Asseco Poland, konsorcjum z ATM i spółka Wasko.
CPI MSWiA do złożenia ofert zaprosiło:
- Siemens IT Solutions and Services;
- konsorcjum Thales Communications i Thales Rail Signalling Solutions;
- konsorcjum Alcatel-Lucent Polska i Selex Communications;
- Motorola Polska, Motorola Polska Elektronics.
Wcześniej wnioski o dopuszczenie do postępowania złożyły także:
- konsorcjum Texel, Sat-Guard Defence i Asseco Poland;
- Konsorcjum EADS Secure Networks Oy i ATM;
- Wasko;
- Konsorcjum Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, IABG i Science Aplications International Corporation.
Zostali oni wykluczeni z postępowania z powodów formalnych.
Centrum Projektów Informatycznych MSWiA w połowie sierpnia ogłosiło przetarg na OCSŁR.
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, budowa i wdrożenie zintegrowanego cyfrowego systemu łączności radiowej dla służb bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa (OCSŁR-1) na terenie miasta Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Trójmiasta, Górnośląskiego Związku Metropolitalnego oraz powiatów: gdańskiego, wołomińskiego, pruszkowskiego, warszawsko-zachodniego, piaseczyńskiego, otwockiego, legionowskiego, mińskiego, nowodworskiego, grodziskiego, wrocławskiego, poznańskiego oraz krakowskiego.
Projekt OCSŁR ma na celu stworzenie nowoczesnej, bezprzewodowej platformy komunikacyjnej zapewniającej sprawną i bezpieczną wymianę informacji pomiędzy podmiotami odpowiedzialnymi na terenie RP za bezpieczeństwo i ratownictwo. Funkcjonalność platformy ma umożliwić wymianę korespondencji głosowej, jak również mobilny i bezpieczny dostęp do zasobów bazodanowych, w tym danych SIS. W oparciu o wdrożone rozwiązanie możliwe będzie zapewnienie nowoczesnych stanowisk dowodzenia/kierowania posiadających gwarantowaną komunikację z siłami zlokalizowanymi bezpośrednio na miejscu zdarzenia.
Jest to jeden z największych tegorocznych przetargów teleinformatycznych, gdyż jego wartość szacowana jest na około 0,5 mld zł.(PAP)
gsu/ ana/