Trwa ładowanie...

Gilowska: PiS zostawił gospodarkę w znakomitym stanie

Zostawiliśmy po sobie gospodarkę i finanse w
doskonałym stanie - powiedziała o rządach PiS, Zyta
Gilowska, b. wicepremier, minister finansów.

Gilowska: PiS zostawił gospodarkę w znakomitym stanieŹródło: PAP
dc3fogi
dc3fogi

- Ilość głupot wypowiadanych na temat naszych rządów jest przerażająca. Chcę powiedzieć Polakom, że zostawiliśmy gospodarkę i finanse w stanie znakomitym. Nasi następcy, którzy obiecywali cuda, nie wiem jakiego rodzaju, otrzymali od nas spuściznę, jakiej można było tylko pozazdrościć - mówiła Gilowska podczas konwencji wyborczej PiS.

Gilowska podkreśliła, że rok 2007 r. zakończył się deficytem budżetowym w wysokości 10 mld zł. - GUS wykazał i my wykazaliśmy niecałe 16 mld, tylko dlatego, że 6 mld skierowaliśmy na dofinansowanie roku 2008. Żeby się w 2008 roku również dobrze działo. Nasi następcy wzięli te 6 mld, zapomnieli o tym, a nas zaczęli krytykować - mówiła Gilowska.

Wśród zasług rządów PiS wymieniła też program konwergencji, który zakładał "3% deficyt w finansach publicznych w 2008 r.".

- Co zrobili nasi następcy? Zmienili ten program konwergencji. Musieli wiedzieć wiosną 2008 r., że te obietnice są bez pokrycia. Mimo to upierali się, że tenże deficyt w finansach publicznych w 2008 r. wyniesie 2,5%. Okazało się, że deficyt jest 3,9%. PKB. Różnica pomiędzy 2,5%, a 3,9% to jest 18 mld zł. Jak można się tak pomylić? - pytała Gilowska.

dc3fogi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc3fogi