Trwa ładowanie...
d4j8g7y

GIS ostrzega: salmonella wykryta na jajach

Państwowa Inspekcja Sanitarna wykryła bakterie salmonelli na produkcie Świeże Jaja "Ferma Drobiu Józef Kaczała" pakowane po 10 szt. Spożycie ich - szczególnie na surowo - może zagrażać zdrowiu konsumenta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
GIS ostrzega przed jajami.
GIS ostrzega przed jajami. (Unsplash.com, Fot: Erol Ahmed, kolaż: WP Finanse)
d4j8g7y

Świeże Jaja "Ferma Drobiu Józef Kaczała" (klasa A, waga L) pakowane po 10 szt., z kodem na skorupkach: "2PL 02141304" z datą przydatności do 28 września lub do 2 listopada. Państwowa Inspekcja Sanitarna wykryła bakterie salmonelli na powierzchni jaj w trzech z pięciu próbek.

Natychmiast też Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadziła kontrolę u producenta jaj. Ustaliła również listę dystrybutorów produktu.

Ponadto producent zobowiązał się, że wycofa wadliwy produkt ze sprzedaży. Sanepid pobrał również próbki podeszwowe ze wszystkich trzech stad żyjących na fermie.

d4j8g7y

Zobacz: Usługi cyfrowe zdrożeją? "Konsument końcowy nie zapłaci więcej za abonament"

"Postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie w toku" - informuje GIS w komunikacie.

Czytaj: Czy "lekiem" na jesienną depresję może być... lampa? Zapytaliśmy eksperta

d4j8g7y

Jakie zalecenia ma Inspektorat dla konsumentów? "Nie należy spożywać jaj, szczególnie na surowo, o numerach partii wskazanych w komunikacie" - ostrzega GIS. W przeciwnym przypadku narażamy się na zagrożenie zdrowia.

Sprawdź: Wyrok za zjedzenie cukierka w sklepie. 70-latek ma zapłacić grzywnę

"Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami" - przestrzega GIS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4j8g7y

Podziel się opinią

Share
d4j8g7y
d4j8g7y