Gliwicka firma stworzyła system dla organizacji non‑profit z całego świata

System służący do weryfikacji organizacji pozarządowych, starających się o pomoc w programach filantropijnych typu Google for Nonprofits, stworzył zespół inżynierów z działającej w Gliwicach firmy Future Processing. Jak podała spółka, jednym z pierwszych użytkowników został Bank Światowy.

Obecnie usługa jest dostępna dla instytucji działających na terenie Kanady, Francji, Japonii, Australii i Nowej Zelandii.

System o nazwie NGOk powstał na zlecenie fundacji TechSoup Global. To założona w Stanach Zjednoczonych organizacja non-profit, której celem jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Fundacja pomaga innym organizacjom społecznym, dostarczając im rozwiązań technologicznych oferowanych przez darczyńców, takich jak Google, Microsoft czy Adobe, za symboliczną opłatę administracyjną lub znacznie zredukowaną cenę rynkową.

"Praca nad projektem trwała dwa lata. Było to dla nas duże wyzwanie, przede wszystkim ze względu na różnice czasowe, ponieważ nad systemem pracowały zespoły ze Stanów Zjednoczonych, Polski i Wielkiej Brytanii. Do tego doszła integracja systemów, napisanych w różnych technologiach. Dodatkowo, produkt musiał spełniać określone wymagania partnerów TechSoup, m.in. firmy Google" - powiedział Wojciech Ryczko, jeden z inżynierów zaangażowanych w projekt.

Organizacje non-profit chcące skorzystać z pomocy muszą zarejestrować się w bazie danych partnera TechSoup Global dla danego kraju jak np. ConnectingUp w Australii czy ADB Solidatech we Francji. Następnie każda z organizacji przechodzi proces weryfikacji oraz otrzymuje unikalny klucz identyfikacyjny, dzięki któremu darczyńcy mogą zidentyfikować daną instytucję i sprawdzić, czy spełnia warunki uczestnictwa w wybranym programie dotacyjnym.

Jednym z programów filantropijnych, obsługiwanych przez TechSoup, jest Google for Nonprofits. W ramach tej inicjatywy organizacje pozarządowe otrzymują darmowy dostęp do produktów Google oraz aplikacji stworzonych specjalnie z myślą o takich organizacjach. Dzięki tym narzędziom instytucje charytatywne mogą łatwiej i szybciej pozyskiwać sponsorów oraz wolontariuszy, a tym samym skuteczniej docierać do potrzebujących. Z programu docelowo będzie można korzystać na całym świecie.

System NGOk usprawnia proces wyboru programu dotacyjnego oraz weryfikacji organizacji ubiegającej się o pomoc. Za opracowanie i zintegrowanie kluczowych komponentów produktu odpowiedzialny był zespół inżynierów z Future Processing. NGOk został wdrożony w chmurze publicznej Amazon Web Services. Inżynierowie z Future Processing poddali go też audytowi bezpieczeństwa.

Future Processing to gliwicka firma informatyczna, która od 2000 r. specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania komputerowego na potrzeby międzynarodowego handlu, przemysłu i usług. W biurach zlokalizowanych w Gliwicach i Opolu pracuje obecnie blisko 700 osób.

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)