Trwa ładowanie...
d1jy32m

GNB planuje obniżenie poziomu zatrudnienia o 15% do końca br.

Warszawa, 26.02.2016 (ISBnews) - Getin Noble Bank (GNB) - w ramach ograniczania kosztów operacyjnych - planuje obniżyć zatrudnienie maksymalnie o 15% do końca 2016 roku, poinformowała instytucja. 

Share
d1jy32m

"Realizując strategiczny plan osiągnięcia wskaźników kapitałowych oczekiwanych przez Komisję Nadzoru Finansowego do 30 czerwca br., zarząd Getin Noble Banku podejmuje działania, których celem jest m.in. ograniczenie kosztów operacyjnych. Obecnie bank kończy etap znaczącej obniżki kosztów nieosobowych związanych z bieżącą działalnością operacyjną" - czytamy w komunikacie.

W styczniu br. GNB zgłosił również do Powiatowego Urzędu Pracy w Warszawie plan obniżenia poziomu zatrudnienia, obowiązujący do końca 2016 roku. Bank podał, że celem zarządu jest ograniczenie poziomu zwolnień do niezbędnego minimum, dlatego głównym elementem realizowanego programu będą działania związane z optymalizacją struktury organizacyjnej, polegające na zmniejszaniu liczby zespołów oraz zmianach warunków zatrudnienia.

"Ponadto, jeszcze pod koniec ubiegłego roku bank bardzo istotnie ograniczył rekrutację nowych osób, co przy naturalnej rotacji pracowników pozwala ograniczyć zatrudnienie, minimalizując do niezbędnego poziomu konieczności przeprowadzania zwolnień" - czytamy dalej.

d1jy32m

Getin Noble Bank podał, że zatrudnia 5600 pracowników, z czego 4800 to tzw. etaty efektywne.

Bank przypomniał, że znaczący wzrost składek na Bankowy Fundusz Gwarancyjny, utworzenie Funduszu Wsparcia Kredytobiorców oraz wypłata środków z tytułu upadku SK Banku stanowiły istotne wyzwanie dla wszystkich podmiotów działających w branży finansowej, w tym również dla Getin Noble Banku.

"Warto zauważyć, iż pojawienie się nowych obciążeń zbiegło się w czasie ze znaczącym wzrostem wymogów kapitałowych oraz wprowadzeniem podatku od aktywów, co dodatkowo zwiększyło presję na wyniki banków" - czytamy także.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego.

(ISBnews)

d1jy32m

Podziel się opinią

Share
d1jy32m
d1jy32m