Trwa ładowanie...
d4elysw

GNB sprzeda portfele NPL warte 1,8 mld zł, liczy na spadek odpisów do 550 mln zł

Warszawa, 24.03.2015 (ISBnews) - Getin Noble Bank zakłada sprzedaż kredytów niepracujących NPL o wartości nominalnej co najmniej 1,8 mld zł, co pozwoli m.in. osiągnąć cel spadku odpisów do 550 mln zł na koniec roku, poinformował prezes Krzysztof Rosiński.

Share
d4elysw

"Jesteśmy najbardziej aktywni na rynku NPL. Teraz jest ogromny rynek, bo pojawiło się wielu nowych graczy. Nie przygotować portfeli do sprzedaży byłoby dużym błędem. W ub. roku planowaliśmy, że sprzedamy 1 mld zł, a sprzedaliśmy 1,8 mld zł. W tym roku chcielibyśmy sprzedaż co najmniej tyle samo. Jest na rynku popyt na duże portfele" - powiedział Rosiński podczas telekonferencji.

Dodał, że w lutym bank zamknął transakcję sprzedaży portfela NPL o wartości nominalnej prawie 500 mln zł, a obecnie uczestniczy w przetargu na portfel o wartości 600 mln zł, zawierający zarówno wierzytelności hipoteczne, samochodowe, jak i gotówkowe.

"Jeśli zrealizujemy sprzedaż NPL, to wówczas zejście do poziomu 550 mln zł odpisów jest realne" - zaznaczył Rosiński.

d4elysw

Odpisy z tytułu utraty wartości Getin Noble Banku wzrosły o 17% w skali roku do 733 mln zł w 2014 r.

Strategia GetUp zakłada m.in. zysk netto wysokości 1 mld zł i wynik odsetkowy wysokości 1,8 mld zł w 2015 roku, wartość odpisów na wysokości 550 mln zł, koszt ryzyka na poziomie poniżej 1,0%.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany bezpośrednio i pośrednio przez Leszka Czarneckiego

(ISBnews)

d4elysw

Podziel się opinią

Share
d4elysw
d4elysw