Trwa ładowanie...
d1c19wk

GNB sprzedał 50,72% udziałów w Geting Leasing, zwiększy wskaźniki CAR i CAT1

Warszawa, 12.02.2016 (ISBnews) - Getin Noble Bank (GNB) podpisał z LC Corp B.V. umowę sprzedaży 50,72% udziałów Getin Leasing. Wartość transakcji wyniesie 218 mln zł, podał GNB. Zamknięcie transakcji ma nastąpić najpóźniej do końca I kwartału br., a jej efektem będzie zwiększenie wskaźników CAR oraz CET1.

Share
d1c19wk

"Zawarta umowa jest elementem kompleksowej strategii, której celem jest osiągnięcie wskaźników kapitałowych oczekiwanych przez Komisję Nadzoru Finansowego do 30 czerwca br. W chwili obecnej jesteśmy już w połowie drogi do realizacji wymagań regulatora" - powiedział prezes GNB Krzysztof Rosiński, cytowany w komunikacie.

Transakcja jest elementem strategii wzmocnienia pozycji kapitałowej banku, jaką zarząd przedstawił Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

"Bank szacuje, iż uwzględniając niezaudytowany wynik za rok 2015 oraz zaliczenie kwoty transakcji do kapitałów spółki wskaźniki kapitałowe Getin Noble Banku osiągnęłyby poziom: współczynnik kapitałowy ogółem 14% oraz współczynnik kapitałowy Tier1 11%, co oznacza wzrost w stosunku do poziomów z końca 2014 roku o przeszło 1 punkt procentowy, a w zakresie wskaźnika CET1 na poziomie jednostkowym o ponad 1,5 punktu procentowego z 9,4% na 31.12.2014 r)" - czytamy w komunikacie.

d1c19wk

Uzyskane poziomy wskaźników kapitałowych są równocześnie najwyższymi, jakie Getin Noble Bank posiadał na przestrzeni ostatnich lat.

"Bank będzie nadal kontynuował ścisłą współpracę biznesową z Getin Leasing i wzmacniał swoją pozycję na rynku finansowania biznesu automotive" - powiedział Rosiński.

Spółka będzie także strategicznym partnerem banku w zakresie pośrednictwa w sprzedaży kredytów samochodowych. Getin Noble Bank po przeprowadzeniu transakcji pozostaje liderem rynku finansowania automotive.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego.

(ISBnews)

d1c19wk

Podziel się opinią

Share
d1c19wk
d1c19wk