Trwa ładowanie...

Goliszewski: wprowadzić reformy zamiast zatrudniać obcokrajowców

Według Business Centre Club problemy związane z pojawiającym się w Polsce brakiem rąk do pracy trzeba rozwiązać poprzez reformy, a nie poprzez zatrudnianie obcokrajowców.

Goliszewski: wprowadzić reformy zamiast zatrudniać obcokrajowcówŹródło: WP.PL
d39ok0t
d39ok0t

Marek Goliszewski, prezes BCC, powiedział, że w kraju, pomimo dużego bezrobocia, w niektórych dziedzinach naszej gospodarki, jak budownictwo, przemysł stoczniowy czy służba zdrowia, zaczyna brakować rąk do pracy.

Prezes Goliszewski podkreślił, że Polacy wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu pracy, ponieważ kiepsko zarabiają. Tę sytuację trzeba zmienić poprzez reformy.

Płace w Polsce są bardzo niskie i trzeba je podnieść dlatego, by powstrzymać wyjazdy rodaków za granicę w poszukiwaniu lepszych zarobków. Prezes Goliszewski powiedział, że powodem, dla którego pracodawcy utrzymują płace na niskim poziomie, są wysokie koszty nakładane na płace. Zwrócił uwagę, że te koszty sięgają 54% a nawet 60%. W praktyce zatem pracownik kosztuje pracodawcę dwa razy drożej niż płaca, jaką on otrzymuje.

_ Aby zmienić tę sytuację, należy zreformować finanse publiczne i poprawić system prawa podatkowego _ - powiedział Goliszewski.

Prezes BCC uważa, że nie powinniśmy otwierać naszego rynku pracy dla państw nie będących członkiem Unii Europejskiej.

W Business Centre Club trwa dyskusja o problemach naszego rynku zatrudnienia po wejściu Polski do Unii Europejskiej.

IAR/K.Kozioł/Chod.

d39ok0t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39ok0t