Trwa ładowanie...
d1rj9y1
24-03-2016 18:05

Gorzów Wlkp./ 13 mln zł na realizację programu "Kawka" w 2016 r.

13 mln zł będą kosztowały dalsze prace w ramach realizowanego w Gorzowie Wlkp. programu "Kawka". W czwartek podpisano umowy z firmami, które m.in. wykonają prace budowlane, instalacje ciepłej wody i zdemontują piece kaflowe.

Share
d1rj9y1

"Program realizowany jest zgodnie z planem. Skrupulatnie zmierzamy do uzyskania założonego efektu ekologicznego. Tegoroczne prace wykonają trzy firmy: Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe SANITAR, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo- Handlowe SANBUD i INSTALHOUSE" - - poinformowała rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Ewa Sadowska-Cieślak.

Szczegółowe harmonogramy wykonawcy przedstawią w kwietniu. Po ich akceptacji ruszą prace, które potrwają do końca października.

W 2016 r. w ramach realizacji drugiego etapu projektu planowane jest włączenie do miejskiego systemu ciepłowniczego 96 kolejnych budynków mieszkalnych zlokalizowanych w 11 kwartałach mieszkaniowych położonych głównie wzdłuż ulicy Armii Polskiej i ulic przyległych oraz wzdłuż ulicy Dąbrowskiego i ulic przyległych.

W celu podłączenia wymienionych obiektów do systemu sieciowego, PGE wykona około 3500 m sieci i przyłączy cieplnych oraz zakupi i zamontuje 96 w pełni zautomatyzowanych kompaktowych węzłów cieplnych w poszczególnych obiektach.

d1rj9y1

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej ogłosił także kolejny przetarg na wykonanie dokumentacji robót planowanych do wykonania w 2017 roku. Wtedy do sieci zostanie podłączonych 626 lokali w 71 budynkach. Oferty można składać do 15 kwietnia.

W zeszłym roku w ramach programu "Kawka" podłączenie sieci centralnego ogrzewania wykonano w 74 budynkach (508 lokali), w których zdemontowano 896 pieców oraz 25 instalacji centralnego ogrzewania etażowego węglowego. Prace kosztowały prawie 9,5 mln zł.

Program pn. "Likwidacja niskiej emisji wspierająca wzrost efektywności energetycznej i rozwój rozproszonych odnawialnych źródeł energii - Kawka" jest dedykowany polskim miastom, w których notowane są przekroczenia parametrów dotyczących obecności pyłów w powietrzu. To jest warunkiem otrzymania pomocy z tego źródła. Realizację programu koordynuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W przypadku Gorzowa Wlkp. łączny koszt przedsięwzięcia wyniesie ponad 65 mln zł netto. Liderem projektu jest miasto Gorzów, które z NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w Zielonej Górze otrzyma ponad 29,2 mln zł dotacji i ponad 9,3 mln zł pożyczki. Partnerem Gorzowa Wlkp. jest należąca do PGE GiEK Elektrociepłownia Gorzów, która zaangażuje w projekt prawie 26,5 mln zł, w tym 19,8 mln zł będzie stanowiła pożyczka.

W Gorzowie Wlkp. realizacja "Kawki" rozpoczęła się w styczniu 2014 r. Projekt został podzielony na trzy etapy i obejmie budynki mieszkalne w 27 kwartałach mieszkaniowych zlokalizowanych w obrębie ulic: Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta, Wyszyńskiego, Drzymały, Jagiełły i Wybickiego.

d1rj9y1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rj9y1
d1rj9y1