Trwa ładowanie...
d1xg09l

GPW nie będzie skłonna do podejmowania ryzyka w przededniu wyborów

Warszawa, 23.10.2015 (ISBnews/Robo4ex) - Podjęcie podczas piątkowe sesji próby zatrzymania trwających w tym tygodniu spadków pomogłoby obrazowi rynku. Biorąc jednak pod uwagę niedzielne wybory, inwestorzy raczej nie będą skłonni do podejmowania ryzyka. Najbliższy opór dla WIG20 znajduje się na poziomie 2120 pkt, wskazują traderzy Robo4ex.

Share
d1xg09l

Od początku tygodnia mogliśmy zaobserwować systematyczne osuwanie się naszych indeksów. Być może ma to związek ze zbliżającymi się wyborami i niepewnością, co tak naprawdę zrobi wygrany. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na nasz rynek był odczyt produkcji industrialnej z Chin za wrzesień. Wyniosła ona 5,7%, przy poprzednich 6,10. Wynika z tego, iż tamtejsza gospodarka zwalnia co z pewnością przełoży się na kondycję firm zza odry.
Najważniejszym wydarzeniem w tym tygodniu była decyzja ECB co do wysokości stóp procentowych w strefie euro. Pozostały one na dotychczasowym poziomie 0,05%. Wynika z tego, iż wciąż nie występuje presja inflacyjna oraz wzrost gospodarczy jest daleki od oczekiwań. Ponad to mało prawdopodobne aby poszczególne banki centralne podnosiły stopy procentowe w przypadku kiedy Fed tego nie robi.

Z Polski poznaliśmy odczyt produkcji industrialnej za wrzesień. Niestety nie napawa ona optymizmem. Wyniosła ona w ujęciu rocznym 4,1%, przy poprzednich 5,3. Spadek w cenach producenta we wrześniu wyniósł 2,9% przy poprzednich 2,7. Wynikałoby z tego, iż spadające ceny surowców hamują wzrost inflacji już na poziomie produkcji. W związku z tym nie widać wzrostu ostatecznych cen jakie płacą konsumenci.
Najbliższy opór dla WIG20 znajduje się na poziomie 2120 pkt., a wsparcie natomiast jest zlokalizowane na 2060. Wskaźnik RSI 1H znajduje się w strefie wyprzedania co mogłoby sugerować próbę zatrzymania trwających w tym tygodniu spadków. Biorąc jednak pod uwagę wybory i nieznany wynik, inwestorzy raczej nie będą skłonni do podejmowania ryzyka. Dla indeksu WIG najbliższy opór to 51 459 pkt., a wsparcie 50 651. Wskaźnik RSI 1H znajduje się poniżej poziomu 30 pkt.
(ISBnews/Robo4ex)

d1xg09l

Podziel się opinią

Share
d1xg09l
d1xg09l