Trwa ładowanie...
d43pv5s
d43pv5s

Grabowski: wykonanie planu budżetowego na ten rok będzie bardzo trudne

Zdaniem wiceministra finansów Macieja Grabowskiego już widać, że wykonanie planu budżetowego na ten rok będzie bardzo trudne, jeśli w ogóle wykonalne.
Share
d43pv5s

_ Już widać, że wykonanie planu budżetowego na ten rok będzie bardzo trudne, jeśli w ogóle wykonalne. Wynika to między innymi ze zmian w systemie rozliczania podatku VAT, choć wyrówna się to już prawdopodobnie od maja. Również skumulowane dochody z VAT są mniejsze od zakładanych _ - powiedział Maciej Grabowski w TVN CNBC.

_ Będzie trzeba szukać rozwiązań po stronie wydatkowej i dochodowej. Podatki dochodowe nie będą zmieniane, ze względu na konstytucję, jedyną alternatywą są akcyza lub VAT. Można również uszczelniać system podatkowy, bo nie tylko stawki są istotne. Wydaje się, że wiele przepisów uszczelniających może być poddanych rewizji _ - dodał.

Jak deklaruje Grabowski, w przeciągu dwóch tygodni mogą pojawić się propozycje odnośnie odliczania wydatków za paliwo dla przedsiębiorstw.

d43pv5s

_ Myślimy również o sprawach na przyszłe lata, chodzi mi głównie o odliczania wydatków za paliwa dla przedsiębiorstw. Konkretna propozycja może pojawić się w przeciągu dwóch tygodni _ - powiedział Grabowski.

_ Co do obniżki podatku VAT jest na to mała szansa. W tej chwili nie ma również pomysłów, żeby podnieść tę stawkę. Nie zapadły jeszcze żadne decyzje i nie można jednoznacznie powiedzieć czy akcyza będzie zmieniona _ - dodał.

d43pv5s

Podziel się opinią

Share
d43pv5s
d43pv5s