Trwa ładowanie...
d3mcm9p
d3mcm9p
IAR
stocznia

Grad: wysłaliśmy korektę programu restrukturyzacji Stoczni Gdańskiej

Minister Skarbu Aleksander Grad poinformował o przesłaniu do Komisji Europejskiej korekty programu restrukturyzacji Stoczni Gdańskiej. Według ministra Aleksandra Grada, rozwiązania przyjęte w nowym planie przez właściciela stoczni, ukraińską spółkę ISD, wychodzą na przeciw oczekiwaniom Brukseli.
Share
d3mcm9p

Minister przypomniał, iż Komisja oczekiwała, że inwestor przedstawi harmonogram likwidacji pochylni i ich redukcji z trzech do jednej, z jednoczesnym uruchomieniem doku pływającego. Kolejnym wymogiem Brukseli było dostosowanie programu restrukturyzacji do obecnych uwarunkowań. Aleksander Grad dodał, że ostatnim z żądań unijnych urzędników wobec inwestora było zwiększenie jego wkładu własnego, by odpowiadał udzielonej pomocy publicznej.

Minister podkreślił, że dzięki działaniom jego rządu udało się zagwarantować w umowie z inwestorem minimalne zatrudnieni i produkcję w Stoczni Gdańskiej. Zarzucił przy tym poprzedniemu rządowi, że w trakcie prywatyzacji stoczni nie zadbano o interesy tam pracujących.

d3mcm9p

Podziel się opinią

Share
d3mcm9p
d3mcm9p