Trwa ładowanie...

Granice otwarte. Niemcy szturmują polskie dyskonty

W nocy z 12 na 13 czerwca Polska przywróciła ruch graniczny. Na ten moment czekali Niemcy, którzy nazajutrz ruszyli po zakupy do dyskontów po polskiej stronie.

Share
Granice otwarte. Niemcy szturmują polskie dyskonty
Źródło: PAP
duqau3y

Polacy po powrocie do kraju nie muszą już odbywać obowiązkowej kwarantanny. To zasługa pełnego przywrócenia ruchu w ramach granic wewnętrznych Unii Europejskiej. Również obywatele Wspólnoty mogą bez przeszkód wjeżdżać do Polski.

<a href="https://www.money.pl/gospodarka/druga-fala-epidemii-ominie-niemcy-tego-zdania-jest-minister-finansow-tego-kraju-6520691135555201a.html">Czytaj: Druga fala epidemii ominie Niemcy. Tego zdania jest minister finansów tego kraju</a>

Na ten moment czekali także mieszkańcy Niemiec, którzy nazajutrz tłumnie ruszyli do województwa zachodniopomorskiego na zakupy i do fryzjerów. Jak podaje szczecin.wyborcza.pl, pod Biedronką Niemcy byli już na pół godziny przed otwarciem.

duqau3y

<a href="https://www.money.pl/gospodarka/niemcy-ratuja-gospodarke-mniejszy-vat-i-300-euro-na-dziecko-6520697347159681a.html">Dowiedz się: Niemcy ratują gospodarkę. Mniejszy VAT i 300 euro na dziecko</a>

Ręce zacierali też właściciele straganów na przygranicznych, zachodniopomorskich bazarach, które zapełniły się obywatelami zza Odry. Z relacji lokalnych dziennikarzy wynika też, że wiele aut na niemieckich rejestracjach widziano również w na parkingach galerii handlowych.

Obejrzyj: Praca za granicą. "Wschodnie Niemcy są uzależnione od Polaków"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Chodzi o osoby, które spełniają łącznie poniższe kryteria:

duqau3y

Podziel się opinią

Share
duqau3y
duqau3y