Trwa ładowanie...
d8t9pgh
15-03-2017 12:40

Griffin Premium RE.. w przyszłości będzie kupować projekty także poza Grupą Echo

Warszawa, 15.03.2017 (ISBnews) - Griffin Premium RE.., którego oferta publiczna akcji rozpoczęła się dziś, w przyszłości nie ograniczy się do inwestycji w obiekty realizowane w ramach Grupy Echo, wynika z wypowiedzi prezes Doroty Wysokińskiej-Kuzdry.

d8t9pgh

"Myślę, że będziemy kupować te nieruchomości, które będą pasować do istniejącego portfela pod względem jego dywersyfikacji i pod kątem cashflow, by stopy zwrotu, które mamy dzisiaj, za każdym razem były przynajmniej utrzymane, albo większe. Będziemy patrzeć bardziej na projekty, niż to, kto jest właścicielem" - powiedziała Wysokińska-Kuzdra podczas konferencji prasowej, pytana czy spółka będzie inwestować głównie w nieruchomości Grupy Echo.

"Griffin Premium RE.. koncentruje się na rynku biurowym, ewentualnie biurowo-handlowym w Polsce, ale to musi być element handlowy typu 'high street'. Nie jest strategią inwestowanie w obiekty typowo handlowe" - dodała.

"Dziś oferujemy bardzo dobry portfel w pięciu głównych miastach i na głównych miastach się koncentrujemy" - powiedziała także.

Wskazała, że obecnie plany dalszej budowy portfela nie wykraczają poza akwizycję obiektu West Link we Wrocławiu (na który spółka ma umowę przedwstępną z Echo Investment) i możliwość złożenia oferty na pozostałe 75% warszawskich obiektów Echa: Beethovena (etap I), Beethovena (etap II), i budynku J Browarów Warszawskich.

d8t9pgh

Wysokińska-Kuzdra wyjaśniła, że przy składaniu oferty na nabycie pozostałych udziałów w powyższych projektach, spółka określi źródło jego finansowania - jedną z możliwości jest dodatkowa emisja akcji.

Według prezes, spółka, która już dziś działa na zasadzie REIT nie jest uzależniona od wprowadzenia (lub nie) ustawy o REIT-ach w Polsce, choć może to być "dodatkowy bodziec".

"Zobaczmy, co ostatecznie 'wyjdzie' z ustawy. Ale Griffin Premium RE.. to już dziś jest REIT, który oferuje atrakcyjną dywidendę" - podkreśliła.

Pytana, co zmieni wprowadzenie ustawy w sytuacji spółki powiedziała: "Dziś, przy obecnej strukturze mówimy o 6,5% [stopy dywidendy w skali roku]. Jeśli się przekształcimy w REIT - będzie tylko lepiej" - wskazała.

d8t9pgh

Oferta publiczna Griffin Premium RE.. o łącznej wartości od ok. 562 mln zł (130 mln euro) do ok. 736 mln zł (171 mln euro) rozpoczyna się w dziś od budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, podano w komunikacie. Cena maksymalna w ofercie została ustalona 6,5 zł.

Griffin Premium RE.. N.V. planuje pozyskać z emisji nowych akcji około 28 mln euro netto (tj. około 120 mln zł) na rozbudowę portfela nieruchomości. Około 18 mln euro zamierza przeznaczyć na nabycie wrocławskiego projektu West Link, a pozostałe środki na inwestycje (na poziomie 25%) w trzy warszawskie projekty biurowe.

Griffin Premium RE.. to pierwsza w Polsce spółka typu REIT, skoncentrowana na nieruchomościach biurowych i biurowo-handlowych. W portfelu ma 9 obiektów w 5 głównych miastach Polski, o łącznej powierzchni najmu brutto ok. 170 tys. m2. Zakłada 6,5% stopy dywidendy w skali roku.
(ISBnews)

d8t9pgh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8t9pgh