Trwa ładowanie...
dp05es6

Griffin udzielił ok. 10 mln euro finansowania mezzanine na rozbudowę CH Tarnovia

Warszawa, 09.05.2016 (ISBnews) - Griffin Property Finance II udzielił ok. 10 mln euro finansowania typu mezzanine na rozbudowę CH Tarnovia w Tarnowie. Środki zostaną przeznaczone na budowę pierwszego w mieście pięciosalowego multipleksu i wsparcie procesu rekomercjalizacji pierwszego piętra galerii, podał Griffin.
Share
dp05es6

"Nasze finansowanie pomoże w zwiększeniu wartości obiektu poprzez dodanie atrakcyjnej części rozrywkowej. Część środków zostanie przeznaczona również na restrukturyzację wcześniej zaciągniętego kredytu bankowego i wsparcie komercjalizacji. Udzielone finansowanie jest bardzo interesujące ze względu na jego wysoce zindywidualizowaną strukturę dopasowaną do potrzeb zarówno samego projektu, jak i sponsorów oraz banku kredytującego. Griffin Property Finance II FIZAN objął obligacje wyemitowane przez spółkę celową, które podporządkowane są względem kredytu bankowego, ale jednocześnie zabezpieczone hipotecznie na nieruchomości. Elastyczność podejścia do projektu oraz unikatowa struktura finansowania sprawia, że produkty oferowane przez Griffin Property Finance II to dobra alternatywa lub uzupełnienie do finansowania udzielanego przez banki" - powiedział Senior Partner & Head of Griffin Property Finance Maciej Tuszyński, cytowany w komunikacie.

CH Tarnovia oferuje ponad 17 tys. m2 powierzchni handlowej. Zostało ukończone i oddane do użytkowania w 2009 roku.

Platforma Griffin Property Finance II powstałaz inicjatywy Griffin Real Estate, jest największą i, jako kontynuacja GPF I, najdłużej działającą, nie-bankową instytucją finansującą projekty na rynku nieruchomości w regionie CEE. GPF II dysponuje kapitałami w wysokości 200 mln euro.

(ISBnews)

dp05es6

Podziel się opinią

Share
dp05es6
dp05es6