Trwa ładowanie...

Groza! Autogaz zdrożeje. Ile za litr?

To może być początek końca taniego gazu LPG w Polsce. Ostatnie względnie tanie paliwo samochodowe na rynku będzie systematycznie drożeć. Czekają nas podwyżki cen nawet o 4 grosze na litrze. A wszystko przez zmiany w prawie przygotowane przez ministra transportu Sławomira Nowaka (39 l.).

Share
Groza! Autogaz zdrożeje. Ile za litr?Źródło: newspix.pl
d3fxm8q

Dziś ustawa o zapasach obowiązkowych ropy i paliw zakłada, że importerzy i producenci LPG muszą tworzyć rezerwę odpowiadającą 30 dniom zużycia paliwa w danym kraju. Przepis będzie jednak zmieniony i zamiast tego konieczne będą rezerwy na 90 dni.

Jak wyliczają eksperci, podniesie to koszty dla firm z branży LPG w Polsce o 100–200 mln zł rocznie. Wzrosną koszty dla producentów i importerów więc ci przerzucą je na kierowców tankujących na stacjach. – Ceny autogazu mogą wzrosnąć o 4 grosze na litrze – prognozuje w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" analityk e-petrol.pl Jakub Bogucki.

Polacy montują instalacje LPG ponieważ wielu osób nie stać na tankowanie drogiej benzyny. Po polskich drogach jeździ 2,2 miliona samochodów na LPG, co daje nam trzecie miejsce w świecie.

d3fxm8q

Tymczasem Ministerstwo Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej wszystkiemu zaprzecza. "W związku z dzisiejszym artykułem Autogaz zdrożeje, opublikowanym w dzienniku Fakt, informuje, że w artykule zostały podane nieprawdziwe informacje. MTBiGM nie pracowało i nie pracuje nad żadnymi zmianami dotyczącymi przepisów o zapasach obowiązkowych ropy i paliw, ustawa ta nie leży w gestii Ministra Transportu" - podał resort w komunikacie.

W dzisiejszym wydaniu "Faktu" polecamy: To ten duchowny upił Kwaśniewskiego?

d3fxm8q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fxm8q
d3fxm8q