Trwa ładowanie...

Grożą, że odetną prąd. PGE ostrzega przed oszustwem

Oszuści podszywający się pod Polską Grupę Energetyczną wysyłają fałszywe wiadomości. Chcą wyłudzić pieniądze i dostępy do kont.

Grożą, że odetną prąd. PGE ostrzega przed oszustwemŹródło: iStock.com
d2k705h
d2k705h

Dostawca energii PGE Obrót ostrzega przed fałszywymi SMS-ami. "Nadawca wiadomości podszywa się pod PGE Polską Grupę Energetyczną i wysyła fałszywe SMS-y z informacją o planowanym wyłączeniu prądu w związku z rzekomo nieuregulowanymi płatnościami" - informuje grupa w komunikacie.

Oszuści stosują system, znany również w innych atakach phishingowych. W wiadomości znajduje się link prowadzący do strony łudząco przypominającej stronę logowania do elektronicznego Biura Obsługi Klienta PGE, a stamtąd do strony z listą banków i systemu płatności elektronicznej.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Rzecznik PGE przypomina, że strony biura obsługi klienta powinny powinna być zabezpieczone. Przy pasku adresowym strony powinien znajdować się symbol szarej kłódki.

"Po zalogowaniu należy sprawdzić zakładkę "Finanse", aby potwierdzić prawdziwość faktur oraz danych. Zanim dokona się płatności, należy zweryfikować dane z otrzymaną mailowo eFakturą lub fakturą przesłaną korespondencyjnie" - informuje w przesłanym komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

d2k705h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k705h