Trwa ładowanie...
pge

Grożą, że odetną prąd. PGE ostrzega przed oszustwem

Oszuści podszywający się pod Polską Grupę Energetyczną wysyłają fałszywe wiadomości. Chcą wyłudzić pieniądze i dostępy do kont.

Share
Grożą, że odetną prąd. PGE ostrzega przed oszustwem
Źródło: iStock.com
d1dy0zg

Dostawca energii PGE Obrót ostrzega przed fałszywymi SMS-ami. "Nadawca wiadomości podszywa się pod PGE Polską Grupę Energetyczną i wysyła fałszywe SMS-y z informacją o planowanym wyłączeniu prądu w związku z rzekomo nieuregulowanymi płatnościami" - informuje grupa w komunikacie.

Oszuści stosują system, znany również w innych atakach phishingowych. W wiadomości znajduje się link prowadzący do strony łudząco przypominającej stronę logowania do elektronicznego Biura Obsługi Klienta PGE, a stamtąd do strony z listą banków i systemu płatności elektronicznej.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Rzecznik PGE przypomina, że strony biura obsługi klienta powinny powinna być zabezpieczone. Przy pasku adresowym strony powinien znajdować się symbol szarej kłódki.

"Po zalogowaniu należy sprawdzić zakładkę "Finanse", aby potwierdzić prawdziwość faktur oraz danych. Zanim dokona się płatności, należy zweryfikować dane z otrzymaną mailowo eFakturą lub fakturą przesłaną korespondencyjnie" - informuje w przesłanym komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

d1dy0zg

Podziel się opinią

Share
d1dy0zg
d1dy0zg