Trwa ładowanie...
d1790g4

Grupa Apanet zadebiutuje na rynku NewConnect w czwartek

Warszawa, 15.07.2014 (ISBnews) - Grupa Apanet zadebiutuje na rynku NewConnect w czwartek, 17 lipca, podała spółka. Z emisji akcji poprzedzających debiut spółka pozyskała niemal 1,2 mln zł.
Share
d1790g4

Grupa Apanet to producent systemów automatyki i sterowania, specjalizujący się w inteligentnych systemach gospodarowania energią elektryczną.

"Zastosowanie oferowanych przez nas rozwiązań pozwala ograniczyć zużycie energii przez systemy miejskiego czy drogowego oświetlenia nawet o 50%. Jesteśmy zorientowani na rozwój na rynku europejskim, który coraz bardziej stawia na technologie energooszczędne. Środki z emisji chcemy wykorzystać m.in. na rozwój inwestycji w formule ESCO, która daje możliwość często zadłużonym samorządom, na wymianę oświetlenia w gminie bez konieczności zapłaty wykonawcy od razu po zakończeniu instalacji. Nasze wynagrodzenie to część środków, które gminy oszczędzają na wprowadzeniu nowego systemu" - powiedział prezes spółki Piotr Leszczyński, cytowany w komunikacie.

W pierwszej kolejności do obrotu w Alternatywnym Systemie Obrotu trafi 180.000 akcji serii D, przy czym na debiucie notowane będą prawa do akcji serii D. W następnym kroku na NewConnect zostaną wprowadzone akcje serii C. Założyciele spółki - Piotr Leszczyński i Andrzej Lis - po zarejestrowaniu emisji serii D będą kontrolować łącznie 80% kapitału.

d1790g4

Grupa Apanet działa na rynku cleantech, w branży systemów sterowania i kontroli zużycia mediów. Firma jest jednym z największych producentem urządzeń działających w technologii LonWorks w środkowej Europie. Dostarcza gotowe, inteligentne rozwiązania umożliwiające sterowanie oświetleniem: dróg, przestrzeni publicznych oraz obszarów przemysłowych. Oferta Grupy adresowana jest głównie do jednostek samorządu terytorialnego oraz podległych im instytucji, wykonawców inwestycji infrastrukturalnych i podmiotów prywatnych zarządzających sieciami oświetleniowymi.

(ISBnews)

d1790g4

Podziel się opinią

Share
d1790g4
d1790g4