Trwa ładowanie...
d4fbqyn
05-10-2015 10:53

Grupa Archicom zwiększyła sprzedaż o 24% r/r do 178 lokali w III kwartale

Warszawa, 05.10.2015 (ISBnews) - Grupa Archicom sprzedała (umowy deweloperskie i rezerwacyjne) 178 lokali w III kw. 2015 r., czyli o 24% więcej niż w analogicznym okresie 2014 r., poinformował członek zarządu spółki Tomasz Sujak. Był to najlepszy kwartał w historii Archicomu.

Share
d4fbqyn

"Trzeci kwartał 2015 r. był bardzo intensywny dla całej Grupy Archicom. Duże natężenie prac zaowocowało wzrostem sprzedaży o 24% w ujęciu rok do roku, do 178 lokali. Nie zwalniamy tempa, oczekujemy, że kolejne kwartały będą równie udane i potwierdzimy naszą pozycję lidera na rynku wrocławskim" - powiedział Sujak, cytowany w komunikacie.

Rekord sprzedaży zanotowany przez Grupę Archicom w III kw. był efektem m.in. wprowadzenia do sprzedaży mieszkań z nowych inwestycji: "Na ustroniu" i "Spirala czasu" oraz "Róża Wiatrów" - kolejnego osiedla społecznego, tłumaczy spółka.

Od początku 2015 r. Grupa Archicom sprzedała już 457 mieszkań, czyli o 55 więcej niż rok wcześniej. Grupa z kwartału na kwartał utrzymuje tendencję wzrostową w sprzedaży mieszkań.

"Rosnąca sprzedaż to wielki sukces osiedli społecznych, które stanowią trzon naszej oferty. Projektowane przez nas przyjazne mieszkańcom rozwiązania, zachęcające do nawiązywania więzi społecznych, sprawiają, że znaczną część lokali sprzedajemy przed oddaniem budynku do użytkowania. Zapewnia to największą efektywność działalności" - skomentował Sujak.

d4fbqyn

W końcu września br. Archicom złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w związku z planowaną ofertą publiczną akcji związaną z wejściem na GPW. Środki pozyskane na rynku kapitałowym Archicom chce przeznaczyć na dalszy rozwój działalności. Spółka chce się rozwijać we Wrocławiu i rozważa wejście na rynki innych dużych miast w Polsce.

Archicom to deweloper realizujący zarówno projekty mieszkaniowe, jak i biurowe, we Wrocławiu. W roku 2014 sprzedał 520 mieszkań i wypracował 128,7 mln zł przychodów.

(ISBnews)

d4fbqyn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fbqyn
d4fbqyn