Trwa ładowanie...
dthlgiw
18-01-2017 15:17

Grupa Copernicus: Potencjał wzrostowy wciąż tkwi w małych spółkach z GPW

Warszawa, 18.01.2017 (ISBnews) - Grupa Copernicus widzi potencjał wzrostowy w małych spółkach z warszawskiej giełdy, ocenia zarządzający Jacek Wojton. Grupa rozwija paletę produktów finansowych, w tym prywatny asset management czy autorskie FIZ-y, a ponadto chce pozyskiwać nowych klientów spoza dotychczasowej bazy.

dthlgiw
dthlgiw

"W mWIG40 część spółek mocno wzrosła, doceniamy że są one mocno wzrostowe i globalne, ale wydaje się ich wzrosty zaszły już za daleko. W efekcie część z nich może więc mieć problem z dalszymi wzrostami. Skłaniamy się więc ku jeszcze mniejszym spółkom z indeksu sWIG80, a nawet spółek pozaindeksowych" - powiedział Wojton podczas spotkania z dziennikarzami.

W kwestii zachowania WIG20, ostatnie wzrosty komponentów tego indeksu powodują - według słów zarządzającego - że zwyżkowa tendencja powinna się zakończyć. Widzi ryzyka szczególnie w sektorze bankowym, za to nadal pomagać może sektor surowcowy, szczególnie w I półroczu, kiedy Wojton oczekuje pozytywnego zachowania surowców.

Tymczasem na rynkach zagranicznych obserwuje on wysoką wycenę rynku amerykańskiego. Za to przygląda się nisko wycenianym rynkom jak Rosja czy Turcja.

Wiceprezes Copernicus Tomasz Bedla poinformował, że towarzystwo ma 15 ofert złożonych na nowe fundusze.

dthlgiw

"Chcemy bardziej rozwijać się ku produktom inwestycyjnym, zastępującym fundusze optymalizacyjne. Będziemy rozwijać prywatny asset management, paletę własnych produktów, autorskie FIZ-y (np. nowy fundusz Dariusza Barana). Mamy bazę własnych klientów, ale chcemy otworzyć się na pozyskiwanie nowych" - wskazał Bedla.

Nowym produktem w ofercie jest m.in. Copernicus Absolutnej Stopy Zwrotu zarządzany przez Jacka Wojtona. Odbywają się pierwsze emisje tego produktu na kilkanaście milionów złotych.

"Jest to nowy produkt wpisujący się w trend rosnących aktywów naszego TFI. Jest kierowany do szerszego grona inwestorów. Zakładamy w pewnej perspektywie osiągnięcie aktywów tego produktu rzędu 100 mln zł. Analizujemy również kolejne fundusze z ciekawą ofertą, czy to już obecną na rynku, ale również takie które będą wyróżniać nas na tle rynku funduszy" - podsumował Wojton.

W skład grupy kapitałowej Copernicus wchodzi towarzystwo funduszy inwestycyjnych oraz dom maklerski.

(ISBnews)

dthlgiw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dthlgiw